×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
3. oktobris, 2012
Drukāt

LBL 22. sezona sāksies Madonā

lbl-logo3

Latvijas basketbola līgas (LBL) 22. sezona sāksies šovakar Madonā, kur “VEF Rīga” tiksies ar iepriekšējā čempionāta nemiera cēlāju komandu “Latvijas Universitāte”.


Lai kādos starptautiskos turnīros piedalītos mūsu klubi, basketbola sezonas galvenais notikums būs spēles pavasarī par pašmāju čempiona titulu. Turnīrā piedalīsies pēdējos gados neredzēti daudz komandu – 11, tātad cīņa par sešām vietām izslēgšanas spēlēs solās būt ļoti nikna. Gaidām kvalitatīvāku basketbolu nekā pērn, kad LBL spēles līmenis bija visai zems. Šīm cerībām ir divi iemesli – vairākās komandās atgriezušies pērn ārzemēs spēlējušie basketbolisti un komandas gatavošanos jaunajai sezonai sāka jau vasarā.

Favorītu statusā sezonu sāks “VEF Rīga”. Kluba prezidents Māris Martinsons saka īsi – trešais LBL čempionu tituls ir mērķis pats par sevi. Komandas komplektēšana trīs miljonu eiro budžeta ietvaros bija galvenā trenera Ramūna Butauta kompetence un pašlaik izskatās ārpus konkurences LBL mērogā. Klubs turpinās pērn iesākto tradīciju, mājas spēles aizvadot dažādās pilsētās, līdz gadu mijai tās būs Madona, Aizkraukle, Daugavpils, Saldus un Talsi.

Sava odziņa ir teju katrai komandai. Kā BK “Ventspils” pārveidot latviskāku, sezonu sākot ar vienu leģionāru un vēl vienu nākotnes plānā, izdosies pirmo reizi pašu mājās strādājošajam trenerim Robertam Štelmaheram? Vai Liepājā pērnie ieroču nesēju lomā bijušie mājinieki šosezon šaus paši, vai arī šai lomai būs derīgi tikai jau nolīgtie vai gaidāmie līderi? Vai pērnās sezonas kodolu saglabājušās “Latvijas Universitātes” komandas ceturtā vieta bija mirkļa veiksme vai atspēriens vēl augstākam lēcienam? Valmierā mājās sasaukti savējie – visupirms galvenais treneris Varis Krūmiņš, Jānis Bērziņš un Jānis Kaufmanis, atgriezušies arī vidzemnieki Raimonds Gabrāns un Pāvels Veselovs. Ar šādu sastāva vīziju rezultātam jābūt labākam nekā pērn, kad iebrauca trenera horvāta Kalpiča atrastajā grāvī. Vismaz pērnajā līmenī un ar iepriekšējā sastāva aprisēm paliek BK Jelgava”, kas sezonu sāks ar diviem leģionāriem sastāvā un veiksmīgu jaunatnes līgas vecākās grupas izlaiduma gadu. Laiks kāpt aug­stāk. Ar lielu interesi tiek gaidīta komandas “Barons kvartāls” atgriešanās LBL apritē. Sezonas sākumā tā būs pieredzes sakausējums ar jaunību, taču par sezonas beigām, šķiet, pašlaik vēl nojausmas nav pat kluba vadītājiem, tādēļ iespējama komandas būtiska pastiprināšana. Jevgeņijs Kosuškins debitē galvenā trenera amatā Jūrmalā, kur basketbola piramīdai pavisam ļodzīgi pamati, un trenerim ar saaicinātajiem spēlētājiem būs iespēja pierādīt, ka komanda var sasniegt ko vairāk nekā kādu no pēdējām trīs vietām. Būs interesanti pavērot, kādu ansambli no interesantās jaunatnes biznesa augstskolas “Turība” komandā izveidos Latvijas izlases otrais treneris Arnis Vecvagars. Vai Nikolaja Mazura vadītajai U-18 izlasei izdosies izcīnīt vairāk nekā vienu uzvaru, cik iespēja pērnie juniori? Visbeidzot – vai jaunizveidotā un ambiciozā komanda BK “Jēkabpils” jau pirmajā sezonā spēs tiekties pēc pašu izsapņotajām medaļām? Sezona patiešām solās būt interesanta.

 

BASKETBOLS

LBL ČEMPIONĀTS

Turnīrs: “VEF Rīga”, BK “Ventspils”, “Liepājas lauvas”, “Latvijas Universitāte”, BK “Valmiera”, BK “Jelgava”, “BA Turība”, “Jūrmala/Fēnikss”, “Barons kvartāls”, BK “Jēkabpils”, Latvijas U-18 izlase.

Izspēles kārtība: četru apļu turnīrs, “VEF Rīga”, BK “Ventspils” un U-18 izlase spēlē tikai divus apļus.

Izslēgšanas spēles: pirmo divu vietu ieguvēji turnīrā automātiski iekļūst pusfinālā, turpmākās četras komandas par to cīnās ceturtdaļfinālā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+