foto – Sintija Zandersone/LETA

LBL līderi zaudē Jūrmalai un Ogrei 0

“Ventspils” basketbolisti trešdien “OlyBet” Latvijas Basketbola līgas regulārās sezonas spēlē viesos zaudēja “Jūrmalai”, taču tā kā neveiksmi piedzīvoja arī “VEF Rīga” mačā pret “Ogri”, tad vienalga nodrošināja sev pirmo vietu pamatturnīra noslēgumā.

TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību

“Ventspils” viesos cieta zaudējumu ar rezultātu 70:72 (23:11, 18;19, 15:27, 14:15), “Jūrmalai” pirmo reizi šosezon uzvarot kurzemniekus, kamēr “VEF Rīga” savā laukumā zaudēja “Ogrei” ar rezultātu 83:86 (15:27, 20:16, 29:17, 19:26).

Ventspils vienība uzvaras gadījumā būtu priekšlaicīgi nodrošinājusi pirmo vietu LBL regulārajā čempionātā, taču tagad nācās gaidīt “VEF Rīga” un “Ogres” dueļa noslēgumu, kas beidzās kurzemniekiem ar labvēlīgu rezultātu.

“Ventspils” komandai pamatturnīrā ir jāaizvada vēl viena spēle, kamēr rīdzinieki regulāro čempionātu trešdien noslēdza, tāpēc konkurentus kopvērtējumā vairs nevar apsteigt.

Jūrmalā aizvadītajā mačā “Ventspils” spēles pirmo ceturtdaļu pabeidza pārliecinošā vadībā ar 23:11, bet pēc pirmā puslaika kurzemnieki bija priekšā ar 41:30. Tikmēr trešajā ceturtdaļā jūrmalniekiem izdevās atspēlēties un pārņemt vadību, pirms noslēdzošās ceturtdaļas esot priekšā ar vienu punktu 57:56.

Mača beigas bija ļoti sīvas, kurā vadība mainījās vairākas reizes, taču, pateicoties diviem precīziem Denisa Krestiņina soda metieniem 12 sekundes pirms pamatlaika beigām “Jūrmala” svinēja uzvaru.

Laukuma saimniekiem 18 punktus sameta komandas kapteinis Uģis Pinete, kamēr lielisks bija arī Ervīns Jonāts, kurš guva 12 punktus un izcīnīja 15 atlēkušās bumbas zem groziem. Tikmēr “Ventspils” rindās ar 17 punktiem rezultatīvākais bija Ronalds Zaķis, bet 14 punktus pievienoja Aigars Šķēle.

Jūrmalnieki vēl pirms šī mača turnīra tabulā vairs nevarēja pacelties ne uz augšu, ne nolaisties uz leju, jo ir nodrošinājusi trešo vietu un izslēgšanas spēles tādējādi sāks no ceturtdaļfināla.

Šosezon trīs iepriekšējos savstarpējās spēlēs allaž bija uzvarējusi “Ventspils”, turklāt “Jūrmala” vienīgos zaudējumus bija piedzīvojusi tikai pret abām turnīra līderēm “Ventspili” un “VEF Rīga”. Pēc izcīnītās uzvaras jūrmalnieku bilance pret “Ventspili” šosezon ir 1-3.

Tikmēr Rīgā aizvadītajā mačā “VEF Rīga” otrās ceturtdaļas piektajā minūtē zaudēja ar 21:38, pēc puslaika esot iedzinējos ar 35:43. Tomēr spēles trešajā nogrieznī rīdzinieki spēja pārņemt vadību un panākt arī 64:58 savā labā.

Arī šajā mačā spēles beigas bija ļoti saspringtas. Artis Ate 53 sekundes pirms pamatlaika beigām izvirzīja “VEF Rīgu” vadībā ar 83:81, tomēr “Ogre” atbildēja ar Jāņa Antropa tālmetienu, bet beigās Rinalds Sirsniņš un J.Antrops iemeta pa vienam “sodiņam”, kamēr “VEF Rīga” spēlētāji uzbruka neveiksmīgi, pēdējā metienā grozam secen lidojot Kristapa Janičenoka tālmetienam, tādējādi pieredzējušais spēlētājs neizmantoja iespēju panākt pagarinājumu.

“Ogres” komandā Artūrs Bērziņš un Mārcis Vītols guva pa 13 punktiem, kamēr J.Antrops un Sirsniņš pievienoja pa 12 punktiem. Savukārt “VEF Rīga” rindās Mareks Mejeris guva 16, bet Janičenoks 13 punktus.

Līdz ar to “Ogre” savstarpējos dueļos ar “VEF Rīgu” izcīnīja otro panākumu trīs mačos. Tiesa, arī ogrēniešio turnīra tabulā vairs savu pozīciju mainīt nevarēja, atrodoties ceturtajā vietā.

LBL kopvērtējumā līderei “Ventspilij” ir 25 uzvaras 28 mačos, savukārt ar 19 panākumiem 23 dueļos seko “VEF Rīga”. Tikmēr “Jūrmalai” ir 21 uzvara 27 cīņās, bet 19 panākumus 28 spēlēs guvusi “Ogre”.