×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
21. aprīlis, 2014
Drukāt

LBL pusfinālā divi debitanti

foto: bkvalmiera.lvfoto: bkvalmiera.lv

LBL čempionāta pusfinālā pirmo reizi spēlēs “Jūrmala/Fēnikss” un BK “Jēkabpils” komandas, kas ceturtdaļfināla sērijās ārpus labāko kvarteta atstāja attiecīgi valmieriešus un liepājniekus.

Par daļēju pārsteigumu jāuzskata Jūrmalas komandas iekļūšana pusfināla. Pēc vārdiem un līgumiem izteikts pārsvars bija Valmieras pusē, pēc darbiem un spēles organizācijas – jūrmalniekiem. Treneru maiņa Valmierā tikai iedragāja komandu, sezonas izšķirošajās spēlēs kritiskos brīžos tā paļāvās uz individuālām darbībām, no treneru soliņa vairāk bija emocijas kā taktiskas viltības. Šādu pretinieku Ainars Zvirgzdiņš pārkoda salīdzinoši viegli. Ar spēles organizāciju, ar labu aizsardzību un valmieriešu vājo vietu uztaustīšanu. Laikam jau nav pārsteigums, ka ceturtajā spēlē Valmiera lielākos mīnusus sapelnīja ar Gabrānu, Ciprusu un Kalvi laukumā. Pirmajiem diviem sezonas laikā bija nopietnas veselības problēmas, savukārt Kalves fiziskā kondīcija un kāju darbība šajā sērijā bija tāda, ka šo vājo vietu jūrmalnieki izmantoja ļoti naski. Turpretī “Jūrmala/Fēnikss” spēlētāji sezonas laikā ieguva sev nebijušu pārliecību. Pat ar pretsāpju injekcijām lielisku spēli aizvadīja Aigars Šķēle, aukstasinīgi Valmieru galināja snaiperis Uģis Pinete, spēles lūzumu ar astoņiem gūtiem punktiem panāca pieredxzējušais Atis Ozols.

BK “Jēkabpils” tika uzskatīti par favorītiem un četru spēļu sērijā uzvarēja “Liepāja/Triobet” komandu. Kā vakar jau rakstījām, sērijas lūzums notika otrās spēles izskaņā, kad liepājnieki varēja panākt 2-0. Uzvarētāju treneris Igors Miglinieks atzina, ka izškiroša izrādījās fiziskā sagatavotība, kuru viņam salīdzinoši īsā laikā izdevās uzlabot. Tāpat līderu – Rinalda Sirsniņa un abu amerikāņu – spēle. “Varbūt mums pietrūks spēks, īpaši aizsardzībā. Jēkabpils izmantoja vairāk spēlētājus. To zinājām, bet mums nebija tik plaša rotācija. Jā, varbūt neiemetām kādus grozus un neizcīnījām uzvaras, tomēr komanda spēlēja labi, parādīja raksturu un esmu ar to lepns,” liepājnieki arī pēc sezonas pēdējās spēles laukumu varēja atstāt paceltām galvām.

LBL čempionāta pusfinālu pirmajās spēlēs 25. aprīlī “VEF Rīga” sevis izvēlētājā mājas laukumā Smiltenē uzņems jūrmalniekus, BK “Ventspils” spēlēs pret BK “Jēkabpils”. Otrās spēles svētdien Jūrmalā un Jēkabpilī, sērijas ilgs līdz vienas komandas trīs uzvarām.

 

LBL ČEMPIONĀTS                                                                                                        

Ceturtdaļfināli

“Jūrmala/Fēnikss” – BK “Valmiera” 82:76 (22:16, 39:40, 57:56). Šķēle, Pinete pa 18, Ozols 17; Kaufmanis 14, Ziediņš, Kalve pa 12. Sērijā 3-1.

“Liepāja/Triobet” – BK “Jēkabpils” 73:87 (13:17, 36:37, 55:58). Timermanis 18, Mažutis 13, Hils 12; Barnīss 24+9AB, Sirsniņš 23, Randls 19. Sērijā 1-3. 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+