LBL šodienas realitāte: seši un pārējie 0

LBL čempionātā divi svētdienas spēļu iznākumi vēl izteiktāk komandas sadalīja izslēgšanas spēļu zonas pirmajā sešniekā un četros atpalicējos.

Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm
“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 191

Sanda Buškevica vadībā labu tempu uzņēmušie jēkabpilieši bija favorīti, viņu pretinieku “Betsafe/Liepāja” uzbrukuma līderis Toms Leimanis (vidēji 13,7 punkti) pirms šīs spēles pārgāja uz Valgas komandu, tomēr divu turnīra tabulas kaimiņu cīņā galvas tiesu pārāki bija liepājnieki. Tik pārāki, ka spēles vidū kurzemnieku pārsvars sasniedza 30 punktus.

Izmisīgie jēkabpiliešu mēģinājumi kaut ko mainīt deva tikai pieklājīgāku spēles iznākumu. Uzvarētājs bija izšķirts ilgi pirms spēles beigām. “Betsafe/Liepāja” komandā jaudīgi zem groziem bija centru duets Lauris Blaus un amerikānis Kails Bendžamins, pirmo patiešām rezultatīvo spēli šosezon nospēlēja Mareks Jurevičus.

Tikmēr Rīgā “LU” studenti centās nepalaist turnīra tabulā pārāk tālu liepājniekus un līdz pēdējai minūtei cīkstējās par uzvaru ar trešās vietas īpašniekiem BK “Jūrmala. Studentiem sausas ar tikai diviem gūtiem punktiem izvērtās pēdējā ceturkšņa pirmās sešas minūtes (58:64), taču kad maisam gal bija vaļā, ātri vien tika panākts 65:64.

Pēdējās divās minūtēs vadība mainījās sešas reizes, pēdējās 20 sekundēs jūrmalniekiem uzvaru nokārtoja Edgars Jeromanovs ar četriem gūtiem punktiem un Haralds Kārlis ar diviem soda metieniem. Uģis Pinete jūrmalnieku rindās trāpīja sešus no septiņiem soda metieniem.

Šādi spēļu iznākumi turnīra tabulā radījuši vēl lielāku plaisu starp pirmo sešinieku un atpalicējiem. Lai gan liepājniekiem ir tikai par uzvaru vairāk nekā “LU” studentiem, pēdējie ir aizvadījuši vairāk spēles un procentuālā izteiksmē šī starpība jau ir gana nopietna – 37 pret 27.

LBL ČEMPIONĀTS
BK “Jēkabpils” – “Betsafe/Liepāja” 83:91
(19:23, 31:54, 53:75). Domarks, Štelmahers pa 18, Magone 17; Jurevičus 21, Lasmanis 18, Blaus 17.
“Latvijas Universitāte” – BK “Jūrmala” 71:76 (25:19, 37:36, 56:56). Jaunzems 19, Eiduks 16, Rēķis 12; Pinete 20, Jeromanovs 17, Žvīgurs 10.
Tabulā: 1. BK “Ventspils” 16-1, 2. “VEF Rīga” 12-2, 3. BK “Jūrmala” 12-4, 4. BK “Ogre” 12-7, 5. BK “Jēkabpils” 7-13, 6. “Betsafe/Liepāja” 6-10, 7. “LU” 5-14, 8. “Valka/Valga” 2-7, 9. “Valmiera/Ordo” 3-17.