×
Mobilā versija
+14.0°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
27. marts, 2015
Drukāt

LBS: būvinženieriem pēdējie gadi bijuši nervozi; svarīgi paaugstināt reputāciju (5)

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas Būvinženieru savienības valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Straume piedalās preses konferencē par jaunā Būvniecības likuma ieviešanu, šķēršļu pārvarēšanu ceļā uz drošu un profesionālu būvniecību un uzlabojumiem Latvijā vienīgajā būvniecības nozares profesionālo organizāciju organizētajā skatē "Gada labākā būve Latvijā 2014".

Būvinženieriem ir svarīgi paaugstināt reputāciju, jo aizvadītie gadi nozarei ir bijuši nervozi, piektdien Latvijas Būvinženieru savienības (LBS) 27.kongresā sacīja LBS valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Straume.

Viņš norādīja, ka LBS strādājusi Zolitūdes traģēdijas fonā, kas atstājusi ietekmi arī uz inženieru reputāciju. “Tie esam mēs, kuri nes atbildību (..), mums jārāda visiem būvniekiem piemērs, jābūt prasīgākiem, jāpiedalās kopīga darba veidošanā,” sacīja Straume.

Pēc LBS vadītāja teiktā, savienības darbs aizvadītajos trijos gados bijis nervozs un ir bijuši jautājumi, uz kuriem bijis grūti rast atbildes. Straume skaidroja, ka grūtības radījis arī jaunais Būvniecības likums un Ministru kabineta noteikumi, kuri nav līdz galam pilnveidoti.

Galvenie darbi, ko savienība veikusi, bija jautājumu risināšana par būvinženieru kvalifikācijas papildināšanu, būvniecības informatīvās sistēmas jautājumu pilnveidošanu un situācijas apzināšanu reģionos.

Straume norādīja, ka nākotnē plānots strādāt, veidojot sadarbību un atbalsta punktus novados, lai sekmētu būvniecību ne tikai galvaspilsētas līmenī. Tāpat viņš rosināja domāt par būvinženieru akadēmisko izglītību, lai nākotnē tirgū būtu vairāk kvalificētu speciālistu.

Arī Latvijas Būvniecības padomes priekšsēdētāja Elīna Rožulapa kongresā norādīja, ka Latvijas būvniecības sistēmai ir jābūt atbildīgai un godprātīgai. “Sistēmai ir jābūt tādai, kas ielaiž tikai cilvēkus, kas zina, ko dara, kas ir atbildīgi un godprātīgi,” sacīja Rožulapa.

Viņa atgādināja, ka būvinženieris dara ļoti atbildīgu darbu un aicināja kongresa biedrus atcerēties, ka profesija ir reglamentēta augstā uzticības kredīta dēļ. “Es aicinu nevis kritizēt, noniecināt, bet aktīvi rūpēties, lai sistēma ir droša, lai būvinženieris ir augsti kvalificēts un godprātīgs,” piebilda Rožulapa.

Latvijas Būvinženieru savienība ir brīvprātīga, radoša, profesionāla sabiedriska organizācija. Tās mērķis ir apvienot visu nozaru diplomētus inženierus kopīgam radošam darbam, aizstāvēt biedru profesionālās, saimnieciskās, sociālās un tehniskās intereses, kā arī izvērtēt būvniecības speciālistu kompetenci un viņus sertificēt.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Šie sertificētāji īstas būves ir redzējuši tikai pa televizoru, tāpat kā darbu vadītāji. Ja būvstrādnieki vairums daudzus gadus ir pavadījuši Eiropas un pasaules nozīmīgākajos objektos, tad funkcionāri to pat pa gabalu nav redzējuši un gudri spriez savos kabinetos. To nekompetenci, ko tur var sastapt var tikai apbrīnot!

  2. LBS būtu gatava sertificēt arī mājsaimnieces, ka tik piķis nāk.

  3. ATBILDIBA?Kad man lika parakstit Dobeles labibas produku kombinata Valsts rezevju elevatora būvdarbu nobeiguma AKTU, es ATTEICOS. Un tā laika Sagades ministrspalūdza uzrakstīt iesniegumu pēc pašavēlēšanās,kau gal PANORĀMĀ unLAIKĀ parādīja ,kaLatvija soc,saistības ir izpildijusi unELEVATORS IR PABEIGTS ,parādot blakus esošo elevatoru.Nesen G.DŪZIS Panoramā šo faktu pieminēja

  4. Tiem vecajiem perdeļiem vajadzēu posties uz lauku mājām, ja vēl joprojām nespēj saprast, kas to būvniecību novedis līdz šodienas līmenim…..sertificētāji atradušies.

  5. nolejis pilnigi tuksu udeni, un nav pateiis neko

Draugiem Facebook Twitter Google+