Sports
Basketbols

LBS sieviešu Eiropas čempionāta vajadzībām aizņemsies teju 200 000 eiro; Voins kritizē ierēdņus0


LBS prezidents Valdis Voins (pa kreisi) un padomes priekšsēdētājs Mārtiņš Bondars.
LBS prezidents Valdis Voins (pa kreisi) un padomes priekšsēdētājs Mārtiņš Bondars.
Foto: Edijs Pālens/LETA

Latvijas Basketbola savienībai (LBS) Eiropas čempionāta sieviešu basketbolā organizēšanai, kas sāksies jau 27.jūnijā, pietrūkst vēl 196 000 eiro, tāpēc, visticamāk, tiks veikts aizņēmums, vēsta organizācija.

LBS valde izskatījusi Eiropas sieviešu čempionāta sagatavošanas gaitu, konstatējot, ka ka divu mēnešu laikā izdevies nodrošināt budžetā paredzēto sponsoru līdzekļu piesaisti 50 000 eiro apmērā, kā arī sarunās ar Starptautisko Basketbola federāciju (FIBA) panākt izdevumu samazināšanu par 43 000 eiro. Savukārt Rīgas pašvaldība pieņēmusi lēmumu atbalstīt čempionāta rīkošanu ar 100 000 eiro kā paredzēts iepriekš apstiprinātajā tāmē.

Ņemot vērā minēto, patlaban Eiropas sieviešu čempionāta budžetā saglabājies deficīts 196 000 eiro apmērā, informē LBS.

“Kopš 2018.gada rudens vairākkārt esam informējuši Izglītības un zinātnes ministriju, Nacionālo sporta padomi (NSP) un valdību par čempionāta rīkošanas sadārdzinājumu. Diemžēl par spīti neoficiāli izskanējušajiem solījumiem, LBS lūgumi piešķirt papildus līdzekļus noraidīti, ignorējot argumentu, ka Eiropas čempionāta norise Latvijā sagādā pozitīvu efektu Latvijas ekonomikai, ko NSP iepriekš izvirzīja kā vienu no kritērijiem, lai atbalstītu lielu starptautisku sacensību rīkošanu,” pauda LBS prezidents Valdis Voins.

“Lai nodrošinātu sekmīgu Eiropas čempionāta norisi, LBS valde izskatīs iespējas aizņemties trūkstošos līdzekļus un lūgs organizācijas padomi akceptēt šādu lēmumu. LBS padomes sēdi sasauksim līdz Eiropas čempionāta sākumam,” atklāja Voins.

“LBS izdarīs visu nepieciešamo, lai Eiropas sieviešu čempionāts Rīgā notiktu atbilstoši FIBA standartiem un Latvijas kā augsta līmeņa starptautisko sacensību kvalitatīvas rīkotājas lieliskajai reputācijai starptautiskajā sporta sabiedrībā.

Vienlaikus uzskatām, ka konstruktīvas komunikācijas trūkums vairāk nekā pusgada garumā no valsts institūciju puses liecina par būtiskiem trūkumiem sporta nozares pārvaldībā, kā arī “atbildīgo” ierēdņu bezatbildību un nekompetenci,” uzsvēra Voins.
Saistītie raksti

Iepriekš LBS informēja, ka turnīra rīkošanai pietrūkst 201 000 eiro, tomēr nu šī summa nedaudz samazinājusies.

Eiropas čempionāts norisināsies no 27.jūnija līdz 7.jūlijam. A un B apakšgrupu spēlēs notiks Rīgā, bet pārējo apakšgrupu mači un izslēgšanas turnīrs norisināsies Serbijā. Sešas labākās komandas iegūs tiesības 2020.gada februārī piedalīties olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā.

LA.lv
LA
LA.LV
Sports
VIDEO: Žiga, Žiga, Žiga, Zažigalka – Jurijs Žigajevs tautās laiž vēl vienu teicamu video
19 stundas
LE
LETA
Sports
Bijušajam pasaules rekordistam tramplīnlēkšanā diagnosticēts vēzis
20 stundas
LA
LA.LV
Sports
Liepājā notiks starptautisks šoudauna turnīrs
21 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ML
Māra Libeka
Veselam
“Dodiet zāles, kas “nededzina” acis!”. Liegs receptē rakstīt konkrēta ražotāja zāļu nosaukumu
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Iekšlietu ministra pirmie komentāri par Kuldīgas prokurora auto dedzināšanu
2 stundas
VS
Viesturs Sprūde
Pasaulē
Maskavā izslēdz opozīciju
1 stunda
SK
Skaties.lv
Latvijā
Skaidrītei bail teikt, cik liels ir parāds: 8200 eiro par dzīvokli
41 minūtes
AL
Anda Līce
Latvijā
Anda Līce: Latvijas problēma nav prezidenta un viņa kundzes garderobe un inaugurācijas ceremonija! Problēma esam mēs 2
2 stundas