Sports
Basketbols

LBS valde piedāvā Zībartam pagarināt līgumu līdz 2019.gadam 16

fiba.com

Latvijas Basketbola savienības (LBS) valde piedāvājusi pagarināt līgumu ar Latvijas sieviešu basketbola izlases galveno treneri Mārtiņu Zībartu, vēsta LBS.

LBS valde sieviešu valstsvienības startu šī Eiropas čempionātā atzinusi par ļoti labu, un Zībartam piedāvāts pagarināt līgumu līdz 2019.gadam.

Šī gada Eiropas čempionātā Latvijas sieviešu valstsvienība Zībarta vadībā kvalifikācijas turnīrā četrās spēlēs izcīnīja trīs uzvaras un grupā finišēja otrajā vietā, iegūstot ceļazīmi uz finālturnīru. Finālturnīrā Prāgā Latvijas komanda grupas turnīrā vienā spēlē uzvarēja un divās zaudēja, astotdaļfinālā pieveica iepriekšējā čempionāta uzvarētājas Serbijas basketbolistes, bet pēc zaudējuma ceturtdaļfinālā nākamajām čempionēm spānietēm pusfinālā par 5.-8.vietu uzvarēja Itālijas izlasi, iegūstot ceļazīmi uz nākamā gada Pasaules kausa finālturnīru. Noslēguma tabulā Latvijas komanda ierindojās sestajā vietā.

Nākamgad sieviešu valstsvienība pirmo reizi piedalīsies Pasaules kausa izcīņā, bet 2019.gadā astoto reizi pēc kārtas startēs Eiropas čempionāta finālturnīrā, kur vieta Latvijai garantēta kā finālturnīra pirmās daļas rīkotājai.

Kā informē LBS, valdei iesniegtajā pārskatā par divu gadu darbu Zībarts detalizēti iepazīstinājis ar darba gaitu un apsvērumiem, kas ietekmējuši komandas komplektēšanu un taktikas izvēli, kā arī konkrētiem taktiskajiem risinājumiem finālturnīra izšķirošajās spēlēs. Akcentēta nepieciešamība izstrādāt medicīniskā monitoringa sistēmu, lai sezonas laikā sekotu valstsvienības spēlētāju veselības stāvoklim un organizētu savlaicīgu savainojumu ārstēšanu.

Latvijas sieviešu valstsvienība kopš neatkarības atjaunošanas astoņas reizes spēlējusi Eiropas čempionāta finālturnīros, tai skaitā pēdējos septiņos pēc kārtas. Labākie rezultāti – ceturtā vieta 2007.gadā, kas pavēra iespēju kvalificēties Pekinas olimpiskajām spēlēm, kā arī sestā vieta 2005. un 2017.gadā, kas nodrošināja ceļazīmi uz 2019.gada Pasaules kausa izcīņu.

Saistītie raksti
LA.lv