Mobilā versija
-1.1°C
Evelīna, Mētra, Aurēlija
Svētdiena, 26. februāris, 2017
22. decembris, 2013
Drukāt

LBS: Zolitūdes traģēdija ilgu laiku iespaidos attieksmi pret būvniecību Latvijā (1)

Latvijas Būvinženieru savienība komisijas sēde

Latvijas Būvinženieru savienības valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Straume pirms Latvijas Būvinženieru savienība komisijas sēdes, kurā izskatīs Zolitūdes projektā Priedaines ielā 20 iesaistīto būvinženieru atbildības pakāpi un tiks lemts par to sertifikātu apturēšanu.

Zolitūdes traģēdija uz ilgu laiku iespaidos attieksmi pret būvniecību Latvijā, atzina Latvijas Būvinženieru savienības (LBS) valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Straume.

“Uzskatu, ka Zolitūdes traģēdija uz ilgu laiku iespaidos attieksmi pret būvniecību Latvijā. Pašlaik uz nozari tiek izdarīts spiediens, tāpat arī ekonomikas ministra izteikumi par būvniecības nozari to var diezgan nopietni ietekmēt,” sacīja Straume un norādīja, ka arī ārvalstu investori var nobīties no investīciju ieguldīšanas Latvijā, savukārt bankas var pārtraukt jaunu attīstības projektu finansēšanu vai apgrozāmo līdzekļu nodrošināšanu.

Tāpat viņš atzīmēja, ka ne visi Saeimas deputāti un valsts pārvaldes darbinieki ir izdarījuši vajadzīgos secinājumus par to, ka būvniecība ir tautsaimniecības nozare ar augstu riska pakāpi un, ka brīvlaišana un visatļautība būvniecībā nav pieļaujama. “Tas, vai izdosies mainīt šo attieksmi pret būvniecību zināmā mērā būs atkarīgs no Saeimas deputātiem un tā, vai viņi atzīs, ka problēmas ir būvniecības regulējumā un sāks tās labot,” teica LBS valdes priekšsēdētājs.

Straume teica, ka, izvērtējot šā gada rezultātus, redzams, ka valdošajai koalīcijai joprojām nav bijusi pietiekoša politiskā griba, lai realizētu koalīcijas līguma apņemšanos valsts pārvaldei neraksturīgo funkciju izpildi deleģēt nevalstiskām profesionālām organizācijām, kas ir negatīvi.

Savukārt izvērtējot šā gada pozitīvos notikumus būvniecības nozarē, Straume kā galveno minēja to, ka ir nedaudz pieauguši būvniecības apmēri, kā dēļ pieaugušas būvniecībā strādājošo algas. Tas dodot cerību, ka būvniecībā strādājošo izbraukšana uz darbu ārzemēs varētu mazināties.

Straume arī pauda lepnumu, ka šogad LBS biedru pulkam ir pievienojušies vairāk nekā desmit jauni būvinženieri un ka tā noorganizēja pirmo būvindustrijas konkursu “Būvindustrijas gada balva”.

LBS ir brīvprātīga, radoša, profesionāla sabiedriska organizācija, kas apvieno būvinženierus.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Un Jūs tas pārsteidz ????

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+