Latvijā
Politika

LDDK iesaka Vējonim premjera amatam nominēt “Altum” vadītāju Reini Bērziņu0


AS “Attīstības finanšu institūcija Altum” valdes priekšsēdētājs Reinis Bērziņš .
AS “Attīstības finanšu institūcija Altum” valdes priekšsēdētājs Reinis Bērziņš .
Foto: LETA/Evija Trifanova

Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) Valsts prezidentam Raimondam Vējonim nosūtījusi vēstuli, kurā aicina izskatīt iespēju kā potenciālo Ministru prezidenta amata kandidātu izvērtēt LDDK biedru, “Attīstības finanšu institūcijas “Altum”” valdes priekšsēdētāju Reini Bērziņu, aģentūrai LETA apstiprināja LDDK ģenerāldirektore Līga Meņģelsone.

Viņa pauda cerību, ka politiskie spēki izveidos stabilu un lemtspējīgu valdību, jo ir visi priekšnoteikumi, lai tas notiktu. Taču ilgi kavēties ar to nevajadzētu apstākļos, kad ir jālemj par nākamā gada valsts budžetu un sekmīgi jāturpina uzsāktās reformas.

“Izskatīšanai kā potenciālo Ministru prezidenta amata kandidātu esam izvirzījuši cienīgu kandidātu no mūsu biedru rindām – Reini Bērziņu,” teica Meņģelsone, piebilstot, ka LDDK biedru vidū bija vairāki potenciālie premjera amata kandidāti, bet

Bērziņš bija vienīgais, kurš būtu gatavs šos amata pienākumus arī uzņemties.

LDDK vēstulē prezidentam norāda, ka Saeimā ievēlēto politisko spēku prioritārs uzdevums ir strādāt sabiedrības interesēs un nodrošināt ilgtspējīgu izaugsmi. Sociālie partneri un visa sabiedrība šobrīd vērtē politiķu komunikācijas spējas, kompromisu veidošanu, spēju uzņemties atbildību, ņemot vērā tautas izvēli vēlēšanās un gatavību izveidot stabilu, atbildīgu un funkcionējošu valdību.

Vienlaikus LDDK norāda, ka līdzšinējais valdības veidošanas process un atbalsta trūkums vienam premjera amata kandidātam rada noteiktu pamatu bažām attiecībā uz ievēlēto politisko attīstību un attiecīgi gatavību izveidot stabilu, atbildīgu un funkcionējošu valdību. Šobrīd laiks ir noteicošais, lai sekmīgi turpinātu uzsāktās reformas un ar pārliecību iesāktu 2019.gadu, norāda LDDK, atgādinot par darba devēju paustajiem prioritārajiem uzdevumiem nākamajai valdībai.

Ņemot vērā iepriekšminēto LDDK aicina prezidentu izskatīt iespēju kā potenciālo premjera amata kandidātu izvērtēt Bērziņu,

kuram ir darbam publiskajā pārvaldē atbilstoša izglītība un darba pieredze privātajā un publiskajā sektorā. “Bērziņš kā LDDK biedrs ir pierādījis sevi kā sociāli atbildīgu personu ar dziļu izpratni par ekonomiskajiem un sociālajiem jautājumiem, ar spēju sekmīgi komunicēt un sadarboties,” teikts vēstulē, uzsverot, ka Bērziņš ir cienīgs tikt izskatīts kā Ministru prezidenta amata kandidāts, ņemot vērā viņa personību un profesionālo pieredzi.

Kā ziņots, “Jaunā Vienotība” (JV) ir gatava uzņemties iniciatīvu valdības veidošanā. JV premjera kandidāts Krišjānis Kariņš pauda gatavību sākt konsultācijas ar pārējām partijām, lai noskaidrotu, vai ir stabils vairākums, kas varētu vienoties par topošās valdības kopīgi darāmajiem darbiem.

Tuvākajās dienās JV sagatavos savu redzējumu un sāks aicināt partijās uz divpusējām konsultācijām par jaunās valdības topošajiem darbiem. JV uzrunās partijas, kas jau iepriekš bija iesaistītas valdības veidošanā – Jauno konservatīvo partiju, “KPV LV”, “Attīstībai/Par!”, Zaļo un zemnieku savienību (ZZS) un nacionālo apvienību “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK.

“Mans mērķis būtu izveidot stabilu, ilgtspējīgu valdību,” akcentēja Kariņš. Ja partijas par to vienosies, tad varētu aicināt Valsts prezidentu Raimondu Vējoni nominēt viņu premjera amatam. Ja politiķiem neizdotos vienoties, tad “varētu arī paziņot, ka vienkārši nav stabila vairākuma”, stāstīja politiķis.

Partijām jau ilgāk par diviem mēnešiem neizdodas panākt vienošanos par topošo valdību.
Saistītie raksti

Iepriekš prezidents bija nominējis divus premjera kandidātus – Jāni Bordānu (JKP) un Aldi Gobzemu (KPV LV), bet viņiem valdību izveidot neizdevās, līdz ar to nominācijas tika atsauktas.

LDDK ir 1993.gadā dibināta darba devējus pārstāvoša organizācija, kuras biedri nodarbina 44% Latvijas darba ņēmēju. LDDK ir sociāli-ekonomisko sarunu partneris Ministru kabinetam un LBAS. Konfederācija apvieno un pārstāv 114 nozaru līderus – uzņēmumus, kuros strādā vairāk nekā 50 darbinieku, un 63 nozaru un reģionālās uzņēmēju asociācijas un federācijas.

LA.lv
SK
Skaties.lv
Latvijā
“Prusaki burgeros!”Policija aiztur viltvārdi “McDonald’s” formastērpā
9 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. “Mērķtiecīgi gāja, plēsa, lauza!” Zagļi ielaužas baznīcā Rīgā
9 stundas
LE
LETA
Latvijā
Aizturēts “ādas jaku” izvirtulis – jaunietis no Ogres
10 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA-INTERFAX
Pasaulē
Maskavas centrā 21,5 tūkstoši cilvēku pieprasa brīvas un godīgas vēlēšanas
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Rojas dabas takā izveidoti septiņi virtuālie skatu torņi
58 minūtes
LA
LA.LV
Ekonomika
Atkritumu tarifi “kāpj debesīs”: sitiens “pa maku” būs nenovēršams
1 stunda
LE
LETA/AFP
Pasaulē
Ārlietu ministrija aicina atbrīvot uz tankkuģa aizturēto Latvijas pilsoni
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Svētdien termometra stabiņš pakāpsies līdz +29 grādiem
3 stundas