Foto- LETA

LDDK: Līdz 2014.gadam mikrouzņēmuma nodokļa likmes celt nedrīkst 0

Mikrouzņēmuma nodokļa likmi nedrīkst celt tuvāko piecu gadu laikā kopš tā ieviešanas brīža, līdz 2014.-2015.gadam, biznesa portālam “Nozare.lv” teica Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) ģenerāldirektore Līga Menģelsone.

Reklāma
Reklāma
RAKSTA REDAKTORS
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns
Kokteilis
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 24
Lasīt citas ziņas

“Tā vietā, lai celtu mikrouzņēmuma nodokļa likmi, jāstrādā pie citu atvieglojumu ieviešanas mikro, mazajiem un vidējiem uzņēmumiem, lai dalība legālajā ekonomikā būtu izdevīga un valsts sociālais budžets netiktu noslogots uz ēnu ekonomikas – nelegālās nodarbinātības un “aplokšņu algu” – maksāšanas rēķina,” uzsvēra Meņgelsone.

Menģelsone uzskata, ka tikai 2014.-2015.gadā varēs izvērtēt mikrouzņēmuma nodokļa likmes efektu uz tautsaimniecību.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Izstrādājot likumu, tā galvenais mērķis bija atvieglot uzņēmējdarbības sākšanu un nodarbinātības veicināšanu, kā arī dot iespēju algas maksāt legāli, nevis aploksnē, tādējādi palielinot nodokļu ieņēmumus valsts budžetā,” teica Menģelsone.

Menģelsone norādīja, ka jau sākotnēji bija skaidrs, ka šis likums nav perfekts un tajā ir uzlabojamas jomas, bet bija nepieciešams to pieņemt. “Jau tagad likums ir devis būtisku atbalstu uzņēmējdarbības sākšanai un nodarbinātības sekmēšanai,” uzsvēra LDDK ģenerāldirektore.

Likumprojekta izstrādes gaitā, lemjot par nodokļu likmi un sociālajām garantijām, tika vērtēta arī esošā situācija līdzvērtīgos mazos uzņēmumos, kuros vairākumā, pēc Valsts ieņēmumu dienesta datiem, darbinieki saņem minimālo algu vai strādā uz pusslodzi, tādējādi arī saņemot minimālu sociālo apdrošināšanu.

“Mikrouzņēmuma nodokļa likums pieļauj, ka darba ņēmējiem ir iespēja aktīvi piedalīties sociālās apdrošināšanas sistēmā un iemaksas veikt pietiekamā apjomā. Tādēļ būtu jāveicina darba ņēmēju aktīvāka pašu līdzdalība sociālo garantiju nodrošināšanā, brīvprātīgi pievienojoties sociālajai apdrošināšanai,” norādīja Menģelsone.

LDDK ģenerāldirektora uzsvēra, ka LDDK jau iepriekš Finanšu ministrijai ir norādījusi, ka mazajiem uzņēmumiem ir vajadzīgs atbalsts, lai iekļautos vispārējā nodokļu režīmā.

Tāpat Menģelsone atgādināja, ka 2011.gadā ar Finanšu ministriju noslēgtais memorands “Nodokļu politikas pamatnostādnes 2011.-2013.gadam” paredz, ka nodokļu paaugstināšana nav pieļaujama. Memorandā teikts, ka, palielinoties ekonomiskās izaugsmes rādītājiem, nodokļi ir samazināmi.

Reklāma
Reklāma

Lai uzlabotu Mikrouzņēmuma nodokļa likumu un sniegtu atbalstu mazajiem uzņēmumiem, LDDK šī gada 12.septembrī plāno organizēt šim jautājumam veltītu diskusiju.

Plānots, ka diskusijā piedalīsies LDDK, Latvijas Tirdzniecības rūpniecības kameras, Ekonomikas ministrijas, Labklājības ministrijas un Finanšu ministrijas pārstāvji, kā arī mikrouzņēmumi. Pagaidām precīzs pasākuma norises laiks un vieta nav zināmi.

Kā ziņots, neatkarīgie deputāti vēlas, lai 2013.gadā mikrouzņēmuma nodoklis tiek paaugstināts no 9% līdz 15%, un tādējādi šie maksājumi valsts budžetā tiktu pielīdzināti uzņēmumu ienākuma nodoklim.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.