Foto – LETA

LDDK: Minimālās algas lielums nav labklājības rādītājs 0

Minimālās algas lielums nav labklājības rādītājs – par to liecina vidējā alga valstī, jo pie ļoti līdzīga minimālās algas apjoma var būt ļoti atšķirīga vidējā alga, biznesa portālam “Nozare.lv” atzina Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) ģenerāldirektore Līga Menģelsone.

Reklāma
Reklāma
VIDEO. Kāpēc gurķus tin plēvē? Atbilde tevi pārsteigs
Krimināls
VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 55
Krievija vismaz mēnesi zināja par terorakta gatavošanu: “Lai viņi nestāsta pasakas fejai!” 87
Lasīt citas ziņas

Jau ziņots, ka Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V) uzskata, ka būtu jāatgriežas pie ikgadējas minimālās algas paaugstināšanas, kā tas bija pirms ekonomiskās krīzes. Intervijā “Radio 101” premjers atgādināja, ka arī ekonomiskās krīzes laikā minimālā alga tika paaugstināta no 180 uz 200 latiem, un norādīja, arī turpmāk šo apmēru vajadzētu paaugstināt, tādējādi sabiedrībai skaidri parādot, ka darbs noteikti ir labāk apmaksāts.

Menģelsone skaidroja, ka minimālā alga ir sliekšņa alga pie viszemākās kvalifikācijas un zemākās darba intensitātes. Viņa atgādināja, ka Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes sēdē šā gada maijā tika panākta LDDK un valdības divpusēja vienošanās, kurai nepiekrita Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība, ka minimālā alga netiks palielināta 2013.gadā.

CITI ŠOBRĪD LASA

LDDK ģenerāldirektore klāstīja konfederācijas pozīciju sarunās ar valdību par nodokļu politikas izmaiņām, kas paredzēja jau no 2013.gada samazināt iedzīvotāju ienākumu nodokli par sešiem procentpunktiem un līdz 2015.gadam ieviest fiksētu veselības maksājumu ikvienam strādājošajam, no 2013.gada palielināt ienākumu nodokļa atvieglojumus par apgādībā esošajām personām līdz 100 latiem, nevis palielināt minimālo algu, un 2015.gadā noteikt to 165 latu apmērā, samazināt ēnu ekonomikas īpatsvaru kontrabandas jomā līdz 20%.

“Valdība ir pieņēmusi lēmumu no 2013.gada samazināt iedzīvotāju ienākumu nodokli par vienu procentpunktu un līdz 2015.gadam vēl par četriem procentpunktiem, kā arī no 2013.gada 1.jūlija palielināt atvieglojumus par apgādībā esošajām personām līdz 80 latiem mēnesī. Šīs izmaiņas nav pietiekamas ne ekonomiskajam izrāvienam, ne nopietnai, ēnu ekonomikas un ienākumu nevienlīdzības mazināšanai. Kopumā situācija Latvijā tomēr nedaudz uzlabojas – vidējā legālā alga patlaban palielinās, kas liecina par zināmu ekonomikas atveseļošanās procesu un lēnu ēnu ekonomikas īpatsvara mazināšanos,” norādīja Menģelsone.

Patlaban Latvijā minimālā alga ir 200 latu pirms nodokļu nomaksas.