Mobilā versija
+1.9°C
Grieta, Strauta, Rebeka
Pirmdiena, 23. janvāris, 2017
29. jūnijs, 2016
Drukāt

LDDK uztur spēkā prasību samazināt darbaspēka nodokļus (1)

Foto - LETAFoto - LETA

27.jūnijā Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes (NTSP) sēdē vēlreiz apliecināja, ka uztur spēkā savu prasību – turpināt diskusiju par darbaspēka nodokļu samazināšanu, informēja LDDK.

LDDK atzīmē, ka vairāki NTSP sēdē pieņemtie lēmumi liecina par veiksmīgāku dialogu ar valdību nekā iepriekš. LDDK pozitīvi vērtē sēdē panākto atbalstu NTSP Budžeta un nodokļu politikas apakšpadomē atbalstītajiem priekšlikumiem par iedzīvotāju ienākuma nodokļa un valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu atvieglojumiem koplīgumos paredzētajai sociālajai garantijai – ēdināšanai. LDDK aicina atvieglojumus piemērot no 2017. gada.

Tāpat kā solis uz priekšu uzņēmēju viedokļa uzklausīšanā jāvērtē atbalsts uzņēmēju izstrādātājiem priekšlikumiem ēnu ekonomikas ierobežošanai, tajā skaitā taksometru nozares regulējumam. Priekšlikums paredz ieviest fiksētu patentmaksu par automašīnu un iekļaut šo regulējumu 2017. gada budžeta paketē, kā arī paplašināt reversā PVN piemērošanu.

Sociālie partneri vienojās arī par nepieciešamo valsts budžeta izdevumu pārskatīšanu – veikt visaptverošu valsts budžeta bāzes revīziju, kā arī identificēt prioritātes, kurām tiešām ir nepieciešams papildu finansējums.

LDDK arī iepazīstināja sociālos partnerus – valdību un arodbiedrības – ar 2016. gada 16.jūnija ES Nodarbinātības, sociālās politikas, veselības aizsardzības un patērētāju tiesību padomes pieņemtajiem secinājumiem par sociālo dialogu “Jauns sākums spēcīgam sociālajam dialogam”. Šis dokuments īpaši uzsver nepieciešamību nodrošināt sociālo partneru savlaicīgu un jēgpilnu iesaisti ekonomikas pārvaldības struktūrās nacionālajā līmenī, reformu politikas izstrādē un īstenošanā, kā arī Eiropas Semestra ietvaros iesaistīt tos valstu specifisko rekomendāciju sekmīgā ieviešanā.

“Sociālā dialoga atjaunošana ar valdību, jo sevišķi nodokļu politikas jautājumos, ir viena no LDDK darbības prioritātēm 2016. gadā, tāpēc mums ir īpaši svarīgi nodrošināt sociālā dialoga mehānisma – NTSP un tās apakšpadomju pilnvērtīgu darbību, iesaistoties sociāli ekonomisko procesu pārvaldībā Latvijā,” uzsver LDDK prezidents Vitālijs Gavrilovs.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Jāņonkols no laukiem Atbildēt

    Nekādā gadījumā pabalstus nedrīkst saistīt ar algu pēdējā darba vietā. Šo likumu deputāti pieņēma tikai bagāto interesēs. Sociāli taisnīgi būtu jebkāda veida pabalsti maksājami tikai maz un vidēji nodrošinātiem. Miljonāriem un citiem biezajiem nekādus pabalstus. Tad darba spēka nodokli varēs ievērojami samazināt.

Policija sākusi kriminālprocesu par cūku inficēšanos ar ĀCM Krimuldas novada saimniecībā (2)Valsts policija (VP) sākusi kriminālprocesu par Krimuldas novada saimniecības "Rukas" audzēto cūku inficēšanos ar Āfrikas cūku mēri (ĀCM).
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (18)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+