×
Mobilā versija
+12.8°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
7. jūnijs, 2013
Drukāt

“LDz Cargo” iekļauts Eiropas spēcīgāko uzņēmumu sarakstā (1)

LETALETA

Latvijas dzelzceļa kompānijas “Latvijas dzelzceļš” (LDz) meitas uzņēmums “LDz Cargo” iekļauts Lielbritānijas tirgus analīzes uzņēmuma “Plimsoll” veidotajā Eiropas 500 vadošo transporta un loģistikas nozares uzņēmumu sarakstā, aģentru BNS informēja uzņēmumā, norādot, ka “LDz Cargo” ir to 167 nozares uzņēmumu vidū, kuru reitings ir novērtēts kā spēcīgs.

“Iekļūšana 167 spēcīgāko nozares uzņēmumu vidū ir skaidrs vēstījums gan esošajiem, gan potenciālajiem sadarbības partneriem Eiropā, NVS valstīs un pasaulē attīstīt un būt pārliecinātiem par sadarbību ar Latvijas dzelzceļu ,” pētījuma rezultātus komentēja LDz prezidents Uģis Magonis.

“Plimsoll” ziņojumā, vērtējot 500 Eiropas vadošos transporta un loģistikas nozares uzņēmumus, atzīts, ka tikai 167 uzņēmumu tirgus pozīcijas un finansiālais stāvoklis ir spēcīgs. Turpretī 162 uzņēmumi atrodas finansiālās grūtībās, to stāvoklis ir riskants un to darbība ir apdraudēta. Savukārt 165 nozares uzņēmumu pārdošanas rādītāji, lai gan ir pieauguši, tomēr tie rada pamatotus riskus peļņas apjoma kritumam. Daži uzņēmumi, kuri vēl nesen demonstrēja labu sniegumu, ir piedzīvojuši strauju peļņas samazinājumu tādā apmērā, ka tas liek apšaubīt to nākotnes izredzes, teikts “Plimsoll” ziņojumā.

“Plimsoll” analītiķi vērtē Eiropas transporta un loģistikas nozares uzņēmumu sniegumu iepriekšējo četru gadu laikā ar detalizētu analīzi par to stiprajām un vājajām pusēm.

“Plimsoll” ir Londonā bāzēta tirgus analīzes kompānija. Kopš 1987.gada “Plimsoll” sagatavo pārskatus un finanšu analīzi par dažādām tautsaimniecības nozarēm visā pasaulē. “Plimsoll” pārskatus izmanto aptuveni 20 000 dažādu nozaru uzņēmumu vadītāji visā pasaulē, lai novērtētu uzņēmumu stāvokli, vietu tirgū, to finansiālo veiktspēju, kā arī noskaidrotu iespējamos sadarbības partnerus.

Valstij piederošā LDz koncernā ir  LDz un piecas meitassabiedrības, tostarp “LDz Cargo”, kas ir lielākais dzelzceļa kravu pārvadātājs Baltijas valstīs un piektais lielākais Eiropas Savienībā.
BNS

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ja politiķi čakarēs krieviem prātu ,tad ātri vairs nebūs sarakstā

Draugiem Facebook Twitter Google+