×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
6. oktobris, 2015
Drukāt

“LDz Cargo” valdes priekšsēdētājs Mačs atstāj amatu; viņa vietā stājas Māris Bremze

Foto - LETAFoto - LETA

AS "Pasažieru vilciens" valdes loceklis un finanšu direktors Māris Bremze piedalās iepirkuma plāna prezentācijā, kurā informē par izsludinātā elektrovilcienu iepirkuma procedūras gaitu un saturu, iepazīstinot ar iepirkuma prioritātēm, vērtēšanas kritērijiem, kā arī būtiskākajiem elektrovilcienu tehniskajiem parametriem.

Valstij piederošās kompānijas “Latvijas Dzelzceļš” (LDz) meitasuzņēmuma “LDz Cargo” valdes priekšsēdētājs Guntis Mačs otrdien iesniedzis atlūgumu.

“Tā kā mums bija radušās zināmas domstarpības stratēģiskos jautājumos, tad mēs abpusēji secinājām, ka mēs nevaram sastrādāties, un es uzrakstīju atlūgumu,” aģentūrai BNS teica Mačs.

Viņš arī uzsvēra, ka atlūguma iesniegšana ir viņa paša iniciatīva, nevis politisks spiediens. “Nekādu politiska spiediena nav bijis, to es jums pilnīgi droši varu apgalvot, tās ir tikai manipulācijas, ja kādam kaut ko gribas pateikt, bet politika šeit nav iesaistīta,” piebilda Mačs.

LDz preses sekretārs Māris Ozols aģentūrai BNS pavēstīja, ka LDz valde otrdien pieņēmusi meitasuzņēmuma “LDz Cargo” valdes priekšsēdētāja Mača iesniegumu atbrīvot viņu no amata.

Par jauno uzņēmuma vadītāju iecelts dzelzceļa nozares profesionālis un ilggadējais LDz finanšu direktors Māris Bremze.

LDz valdes priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs Aivars Strakšas uzsvēra, ka gada beigas Baltijas lielākajam kravu pārvadātājam, “LDz Cargo” ir ļoti nozīmīgs laiks, kad notiek pārrunas ar klientiem, jaunu līgumu slēgšana un jaunu klientu piesaiste, un šādā brīdī atstāt uzņēmumu bez valdes priekšsēdētāja nebija iespējams, tādēļ LDz valdei bija jārīkojas nekavējoties.

“Esam pateicīgi Mača kungam par ilggadējo darbu un nozīmīgo ieguldījumu “LDz Cargo” darbības nodrošināšanā. Un novērtējam spēju pieņemt atbildīgus lēmumus. Uzņēmums, tāpat kā visa tranzīta nozare šobrīd sastopas ar jauniem izaicinājumiem. Valdes vārdā varu apgalvot, ka par Māra Bremzes kompetenci, spējām vadīt nozīmīgu uzņēmumu, tāpat arī par reputāciju nav ne mazāko šaubu. Mēs augstu novērtējam Bremzes kunga izpratni un gatavību nekavējoties stāties pie amata pildīšanas,” teica Strakšas.

Viņš atzīmēja, ka amatā apstiprinātais Bremze, kurš ir dzelzceļnieks vairākās paaudzēs, LDz dažādos amatos strādā jau gandrīz 20 gadus un labi pārzina dzelzceļa nozari un kravu pārvadājumu darbības specifiku. “Ņemot vērā milzīgo pieredzi LDz finanšu direktora amatā, viņš var stāties pie amata pildīšanas nekavējoties. Bremze ir ieguvis inženiera – ekonomista izglītību Rīgas tehniskajā universitātē. Līdz ar stāšanos jaunajā amatā, Bremze atstās LDz Finanšu direktora amatu, taču pagaidām amatu apvienošanas kārtībā pildīs arī valdes locekļa amatu “Pasažieru vilciens”,” informēja Strakšas.

“LDz valde mūs kā akcionāru ir informējusi par notikumiem “LDz Cargo” ārkārtas dalībnieku sapulcē. Esam pārliecināti, ka LDz valde ir rīkojusies ļoti atbildīgi un atbilstoši savai kompetencei. Par jaunā “LDz Cargo” valdes priekšsēdētāja Māra Bremzes profesionalitāti mums nav nekādu šaubu. Mēs augstu novērtējam Bremzes kunga paveikto “Pasažieru vilciens” uzņēmuma darbības un finanšu situācijas stabilizēšanā un uzlabošanā. Šobrīd neplānojam veikt izmaiņas “Pasažieru vilciens” valdes sastāvā”, skaidroja LDz akcionāra pārstāve, Satiksmes ministrijas valsts sekretāra vietniece Džineta Innusa.

Latvijas Televīzijas raidījums “Rīta Panorāma” otrdien vēstīja, ka Mačs, iespējams, zaudēs amatu, turklāt, pēc neoficiālās informācijas, pie viņa veiktas kratīšanas. Mačs gan raidījumam noraidīja, ka pie viņa veiktas jebkādas kratīšanas, savukārt iespējamo atbrīvošanu no amata viņš saistīja ar LDz reorganizācijas plānu, kas pat neesot apspriests ar kompānijas meitasuzņēmumiem. Mačs šim plānam nepiekrīt.

Informācija datubāzē “Lursoft” liecina, ka Mačs “LDz Cargo” vadīja kopš 2008.gada decembra. Iepriekš bijis uzņēmuma valdes loceklis.

“LDz Cargo” ir lielākais dzelzceļa kravu pārvadātājs Baltijas valstīs. Latvijas dzelzceļa kompānija “Latvijas dzelzceļš”, kas pieder valstij, ir vienīgais “LDz Cargo” īpašnieks. “LDz Cargo” tika izveidots dzelzceļa kompānijas reorganizācijā un atbild par kravu pārvadājumiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+