×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.6°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
24. marts, 2017
Drukāt

LDz darbinieks spiegojis Krievijas labā (7)

Foto - Lita Krone/LETAFoto - Lita Krone/LETA

Zemgales tiesas apgabala prokuratūra par spiegošanu Krievijas labā cēlusi apsūdzību AS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) ceļu meistaram Aleksandram Krasnopjorovam.

Līdz šim Drošības policija plašāku informāciju par šo lietu nav atklājusi, taču piektdien Ģenerālprokuratūras preses sekretāre Kristīne Sutugina informēja, ka saskaņā ar lēmumu par personas saukšanu pie kriminālatbildības, laikā no 2015.gada 21.oktobra līdz 2016.gada 23.septembrim apsūdzētais, būdams LDz darbinieks, Jelgavas dzelzceļa stacijas sliežu ceļu atbildības teritorijā regulāri, sistēmiski un mērķtiecīgi nodarbojās ar neizpaužamu militāra rakstura ziņu un komercnoslēpumu nelikumīgu vākšanu Krievijas uzdevumā, pēc kā iegūto informāciju nodeva Krievijā esošai kontaktpersonai.

Apsūdzētais, pārfilmējot no LDz videonovērošanas sistēmām tiešsaistes režīmā un video arhīviem, nelikumīgi ieguva ziņas par NATO militārās tehnikas pārvietošanos Latvijas teritorijā, norādīja Sutugina.

Nelikumīgi vākto, iegūto un pavairoto informāciju un neizpaužamās ziņas, apsūdzētais elektroniskā formātā nosūtīja Krievijā esošai kontaktpersonai, kas pārstāvēja un darbojās Krievijas interesēs.

Apsūdzētajai persona joprojām atrodas apcietinājumā.

Nolūkā nodrošināt izmeklēšanas noslēpumu, detalizētāku informāciju prokuratūra pagaidām nesniegs.

Jau ziņots, ka vīrieti pagājušā gada nogalē aizturēja Drošības policija. Šajā kriminālprocesā tika veiktas arī tiesas sankcionētas kratīšanas piecos objektos. Kriminālprocess tika sākts 2016.gada 27.septembrī, izvērtējot ilgākā laika periodā pretizlūkošanas darbību rezultātā iegūto informāciju.

TV3 raidījums “Nekā personīga” iepriekš vēstīja, ka par spiegošanu aizturētais vīrietis ir bijis “Saskaņas” biedrs un Afganistānas kara veterāns, un tieši saviem bijušajiem dienesta biedriem varētu būt sūtījis savākto informāciju.

Viņš regulāri esot uzturējis kontaktus ar bijušajiem padomju armijas dienesta biedriem Krievijā, un, visticamāk, viņiem arī sūtītas ziņas par NATO kravām, kas ar dzelzceļa vagoniem sūtītas caur Jelgavu, ziņoja “Nekā personīga”.

Krasnopjorovs strādājis LDz Jelgavas nodaļā par ceļu meistaru, vadījis iecirkni ar 15 darbiniekiem un atbildējis par sliežu uzturēšanu.

Kopš NATO pastiprinājusi savu klātbūtni Baltijas valstīs, pa Latvijas dzelzceļu un autoceļiem samērā bieži redzama NATO valstu karatehnikas pārvietošanās.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Nodevējiem un spiegiem visstingrāko soda mēru.

  2. Smiekliņi nāk. Kurā vietā tur ir kaut kas slepens????? Drošības policija jau spēlē kariņu, jebšu varbūt jau ir kara situācija tikai mums par to neko nesaka!!!!!! Drošības policijai jāatrāda savi varoņdarbi, lai būtu ķeksīts un liela darba noslodze. Gribētu zināt, kāpēc 1997 gadā Andrim Zorgevicam, kā dzelzceļa šefam maksāja algu uz rokas 4000 lati mēnesī. Bet tie kas patiesi strādāja valsts sardzē saņēma nepilnus 180 latus uz rokas. Kur tas valsts noslēpums glabājas, varbūt tagad pēc 20 gadiem tam ir noņemta slepenība un mums arī ir tiesības to zināt. Tagad tas arī atspoguļojās mūsu pensiju apmērā……..

  3. :-), bralītis slavenais ”rekonstruktors” ar šovinistiskiem uzskatiem, dēliņš laikam mācās Kaļiņingradā, jūras kājnieku skoliņā…. Laba ģimenīte….

  4. Šļesera ieliktnītis, augsta ranga Krievijas FSB darboņa znots, Magone, visu laiku strādāja čekai.

    • А ты за ним следил всё время, и доказательства имеешь, да?! У Магониса, в отличии от нынешних придурков, хотя бы образование солидное было, обучался в питерской макаровке. А нынешние это юрист из полицейской академии и бухгалтер!

  5. Апофеос маразма в исполнении латвийского правосудия! Ваша нато передвигается на открытых платформах совершенно без маскировки и без охраны, даже близко нет никого. Подходи кто хочешь, бери что хочешь. Удививительно, что не разворовали ни разу ещё, видимо не хотят мараться. В Елгаве всегда остановка для осмотра вагонов на ПТО. Настоящий подарок для партизана. Экое дело, мастер ходил по путям станции.Это его работа. Вы сами то ни погрузить, ни выгрузить не можете, зато воплей – море!

Draugiem Facebook Twitter Google+