×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
5. februāris, 2012
Drukāt

LDz plāno sākt četrus būtiskus investīciju projektus

dzelzcels

VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) šogad plāno sākt četrus būtiskus projektus – Šķirotavas stacijas šķirošanas uzkalna rekonstrukciju, sistēmu modernizāciju iecirknī “Bolderāja 1 – Zasulauks”, stacijas “Bolderāja 2” ar savienojošo ceļu uz Krievu salas termināļiem būvniecību, kā arī sliežu ceļa atjaunošanu “Rail Baltica” koridorā.

Kā biznesa portālu “Nozare.lv” informēja LDz, Šķirotavas stacijas šķirošanas uzkalna rekonstrukciju no Kohēzijas fonda plānots piešķirt 16,65 miljonus latu, bet no valsts budžeta – 4,81 miljonus latu. Kā iespējamais līguma noslēgšanas datums tiek minēts šī gada februāris.

Signalizācijas, telekomunikācijas un elektroapgādes sistēmu modernizācija iecirknī “Bolderāja 1 – Zasulauks” savukārt LDz izmaksās 2,88 miljonus latu, savukārt no Kohēzijas fonda tiks piešķirti 7,98 miljoni latu. Līgumu plānots noslēgt otrajā pusgadā.

Stacijas “Bolderāja 2” ar savienojošo ceļu uz Krievu salas termināļiem būvniecības projekts LDz izmaksās 11,07 miljonus latu, bet no Kohēzijas fonda tiks tērēts 21 miljons latu. Līgumu paredzēts slēgt otrajā pusgadā.

Sliežu ceļa atjaunošanai “Rail Baltica” koridorā tiks izmantoti trīs finansēšanas avoti. No Eiropas Savienības TENT līdzekļiem tiks piešķirti desmit miljoni latu, no valsts budžeta tiks atvēlēti 33,41 miljons latu, bet LDz piešķirs 28 miljonus latu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+