Ekonomika
Bizness

LDz publisko gada pārskatu – plašāku skatījumu uz uzņēmumu un tā ietekmi uz valsts attīstību 0


LDz vadība piedalās preses konferencē par uzņēmuma 2016.gada ilgstpējas pārskatu
LDz vadība piedalās preses konferencē par uzņēmuma 2016.gada ilgstpējas pārskatu
Publicitātes foto

Aprīļa beigās VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) publiskoja uzņēmuma gada pārskatu par 2016.gadu, kas ir ne vien informatīvs materiāls par LDz finanšu rādītājiem, bet arī plašāks skatījums uz uzņēmumu un tā ietekmi uz vidi, valsts attīstību, sociālo sfēru un izglītību.

LDz ir pirmais transporta un loģistikas uzņēmums Baltijā, kas izveidojis ilgtspējas pārskatu atbilstoši starptautiski atzītajām Global Reporting Initiative vadlīnijām. Sagatavojot gada pārskatu pēc GRI vadlīnijām, LDz sevi ir pieteicis starptautiski atzītu kompāniju “klubiņā”, kur šādi pārskati tiek sagatavoti katru gadu. Pēc uzņēmuma vadības domām šāda iniciatīva uzlabos tā starptautisko reputāciju, kas loģistikas nozarē nav mazsvarīga.

LDz prezidents Edvīns Bērziņš norāda, ka uzņēmuma galvenais mērķis ir radīt apstākļus tautsaimniecībai kopumā, lai transporta un citu nozaru dalībnieki, izmantojot konkurētspējīgu dzelzceļa infrastruktūru, varētu attīstīties. Savukārt nule kā publiskotajam pārskatam nākotnē jākļūst par izvērtējumu, uz kura pamata pieņemt stratēģiski nozīmīgus lēmumus.

Saskaņā ar LDz finanšu pārskata datiem 2016.gadā pa LDz infrastruktūru pārvadāti 47,8 miljoni tonnu kravu un 17 miljoni pasažieru. Dzelzceļa īpatsvars Latvijas pakalpojumu eksportā ir gandrīz 8%. Uzņēmums apgrozījis tuvu pie 200 miljoniem eiro, nopelnījis nepilnu miljonu, bet nodokļos nomaksājis vairāk nekā 66 miljonus. Uzņēmumā strādā 6800 cilvēku, bet koncernā kopumā – vairāk nekā 11 000 strādājošo.

LA.lv