Ekonomika
Bizness

LDz sagatavojis 2016.gada ilgtspējas pārskatu pēc starptautiski atzītām vadlīnijām 16


“Latvijas dzelzceļa” vadība prezentē uzņēmuma ilgtspējas pārskatu.
“Latvijas dzelzceļa” vadība prezentē uzņēmuma ilgtspējas pārskatu.
Publicitātes foto

VAS “Latvijas dzelzceļš” pagājušās nedēļas beigās publiskoja 2016.gada pārskatu, kā arī uzņēmuma darbības ilgtspējas pārskatu, kas pirmo reizi uzņēmuma vēsturē ir sagatavots atbilstoši starptautiski atzītajām Global Reporting Initiative (GRI) G4 vadlīnijām.

Dokumentā ir atspoguļota uzņēmuma darbības ietekme uz valsts tautsaimniecību, sabiedrību un vidi. Prognozējams, ka turpmākajos gados ikgadējie ilgtspējas ziņojumi LDz kalpos par nozīmīgu lēmumu pieņemšanas instrumentu uzņēmuma attīstībai. Pārskata gatavošanā iesaistījās ne tikai LDz, bet arī LR Satiksmes ministrija, sadarbības partneri, klienti, Latvijas Dzelzceļnieku un satiksmes nozares arodbiedrība un citas LDz ietekmes puses, palīdzot uzņēmumam identificēt jomas, tēmas un jautājumus, kuri ir pietiekami būtiski, lai par tiem ziņotu pārskatā.

Dzelzceļa loma tautsaimniecībā ir nozīmīga – tas ir pamats nozarei, kas rada tuvu pie 10% no iekšzemes kopprodukta un 7,8% Latvijas pakalpojumu nozaru eksporta apjoma. Tādēļ izstrādāts ilgtspējas pārskats, kas atspoguļo ne tikai LDz tiešos darbības rezultātus, bet arī plašāku ietekmi uz ekonomisku, sabiedrību un vidi.

Patlaban pārskats ir pieejams LDz mājaslapā, taču drīzumā to ievietos arī starptautiskajā GRI datu bāzē līdzās tādiem nozares uzņēmumiem kā Vācijas, Krievijas, Somijas un citu valstu dzelzceļi.

LDz ir pirmais transporta un loģistikas uzņēmums Baltijā, kas sagatavojis gada pārskatu, balstoties uz GRI vadlīnijām.

Ar ilgtspējas pārskatu var iepazīties http://parskati.ldz.lv/.

LA.lv