Mobilā versija
-1.7°C
Niklāvs, Nikola, Nikolajs, Niks
Otrdiena, 6. decembris, 2016
1. oktobris, 2014
Drukāt

LDz saņem 17,3 miljonu eiro aizdevumu austrumu-rietumu koridora modernizācijai

Foto-LETAFoto-LETA

Valsts AS “Latvijas Dzelzceļš” (LDz) no Ziemeļu investīciju bankas (ZIB) saņēmis 17,3 miljonu eiro aizdevumu dzelzceļa posma modernizācijai austrumu-rietumu transporta koridorā, informē ZIB pārstāvji.

Aizdevuma atmaksas termiņš ir 15 gadi. Tas ir trešais ZIB aizdevums LDz otrā sliežu ceļa izbūvei 52 kilometru garā posmā Skrīveri–Krustpils. Divi pirmie aizdevumi 25,6 miljonu eiro apmērā piešķirti 2010. un 2012. gadā.

ZIB atzīmē, ka posms atrodas LDz apsaimniekotajā stratēģiski svarīgajā austrumu-rietumu transporta koridorā, kas savieno transporta mezglus Krievijā un Baltkrievijā ar jūras ostām Latvijā. Dzelzceļa posma modernizācija paplašinās tā caurlaides spēju, kas gadā ļaus uzņēmumam par 8% palielināt pārvadāto kravu apjomu.

Posma izbūve sākusies 2011. gadā, un to paredzēts nodot ekspluatācijā līdz šā gada beigām.

Koncerns LDz sastāv no mātesuzņēmuma VAS “Latvijas Dzelzceļš” un piecām meitassabiedrībām, kas nodrošina dzelzceļa pārvadājumus, infrastruktūras uzturēšanu un ritošā sastāva servisu.

Savukārt ZIB ir kopējā Ziemeļu un Baltijas valstu starptautiskā finanšu institūcija, kas izsniedz ilgtermiņa aizdevumus ar mērķi stiprināt konkurētspēju.

Pievienot komentāru

Tomātaudzētāji "Mežvidi" pārstrādās ogas un kaņepes (1)SIA "Latgales dārzeņu loģistika" plāno paplašināt siltumnīcas un attīstīt ogu un pat kaņepju pārstrādi
Putnu gripa pietuvojusies Latvijai (3)Vairākās Eiropas Savienības (ES) valstīs atklāts bīstamais putnu gripas vīruss, un Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) norāda, ka ir pamats satraukumam arī Latvijā, sestdien vēstīja raidījums “LNT Ziņas”.
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Kuras izmaiņas likumos būtiski ietekmēs tavu ikdienu 2017. gadā? (3)ALGAS, PABALSTI, PENSIJAS NODOKĻI Saeima pieņēmusi vairākas būtiskas izmaiņas likumos, kas no nākamā gada ietekmēs Latvijas iedzīvotāju ikdienu.
Draugiem Facebook Twitter Google+