Mobilā versija
-2.1°C
Evelīna, Mētra, Aurēlija
Svētdiena, 26. februāris, 2017
1. oktobris, 2014
Drukāt

LDz saņem 17,3 miljonu eiro aizdevumu austrumu-rietumu koridora modernizācijai

Foto-LETAFoto-LETA

Valsts AS “Latvijas Dzelzceļš” (LDz) no Ziemeļu investīciju bankas (ZIB) saņēmis 17,3 miljonu eiro aizdevumu dzelzceļa posma modernizācijai austrumu-rietumu transporta koridorā, informē ZIB pārstāvji.

Aizdevuma atmaksas termiņš ir 15 gadi. Tas ir trešais ZIB aizdevums LDz otrā sliežu ceļa izbūvei 52 kilometru garā posmā Skrīveri–Krustpils. Divi pirmie aizdevumi 25,6 miljonu eiro apmērā piešķirti 2010. un 2012. gadā.

ZIB atzīmē, ka posms atrodas LDz apsaimniekotajā stratēģiski svarīgajā austrumu-rietumu transporta koridorā, kas savieno transporta mezglus Krievijā un Baltkrievijā ar jūras ostām Latvijā. Dzelzceļa posma modernizācija paplašinās tā caurlaides spēju, kas gadā ļaus uzņēmumam par 8% palielināt pārvadāto kravu apjomu.

Posma izbūve sākusies 2011. gadā, un to paredzēts nodot ekspluatācijā līdz šā gada beigām.

Koncerns LDz sastāv no mātesuzņēmuma VAS “Latvijas Dzelzceļš” un piecām meitassabiedrībām, kas nodrošina dzelzceļa pārvadājumus, infrastruktūras uzturēšanu un ritošā sastāva servisu.

Savukārt ZIB ir kopējā Ziemeļu un Baltijas valstu starptautiskā finanšu institūcija, kas izsniedz ilgtermiņa aizdevumus ar mērķi stiprināt konkurētspēju.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+