Ekonomika
Bizness

LDz šogad talkoja sadarbībā ar lielajām ostām0

LDz prezidents E.Bērziņš talkas laikā.

Turpinot gandrīz gadsimtu senās pavasara apkārtējās vides sakopšanas un apzaļumošanas tradīcijas, VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) spodrības mēneša ietvaros un Vislatvijas lielās sakopšanas talkas priekšvakarā, šogad sadarbībā ar lielākajām Latvijas ostām labiekārtoja dzelzceļa apkārtni Ventspilī, Liepājā un Rīgā.

LDz prezidents Edvīns Bērziņš: “Dzelzceļā teritorijas sakopšanas un apzaļumošanas tradīcijas ir senas – sāktas jau pirmās Latvijas brīvvalsts laikā. Šodien tās turpinām, un, apzinoties, ka dzelzceļa un ostu darbība ir cieši saistīta, rosinājām šopavasar kopīgi ar ostu pārvaldēm apzaļumot šo pilsētu stacijas, tādējādi ne tikai ikdienas darbā, bet arī rūpēs par apkārtējo vidi esot vienoti.”

Pirmie darbi tika paveikti pagājušās nedēļas sākumā nesen atjaunotajā Ventspils stacijā, kur LDz prezidents Edvīns Bērziņš, viceprezidents Ēriks Šmuksts un Ventspils brīvostas pārvaldnieks Imants Sarmulis stacijas teritorijā iestādīja daudzgadu ceriņus.

Savukārt nedēļas beigās notika labiekārtošanas darbi Liepājas stacijas teritorijā, piedaloties Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas vadības pārstāvjiem, , bet Krievu salas tuvumā esošajā Bolderājas stacijā LDz kociņus stādīja kopā ar Rīgas brīvostas pārvaldnieku.

Kā ierasts, dienu pirms Vislatvijas lielās sakopšanas talkas LDz darbinieki sakopa un apzaļumoja arī citas dzelzceļam piegulošās teritorijas – piemēram, staciju “Tukums II”, Šķirotavas iecirkni, LDz Mācību centru, kā arī Dzelzceļa vēstures muzeja teritoriju. Būtiski, ka pēdējos gados arvien lielāks uzsvars dzelzceļnieku talkā tiek vērsts uz apzaļumošanu un teritoriju labiekārtošanu, jo atkritumu daudzums dzelzceļa tuvumā arvien samazinās. Tāpat LDz darbinieki palīdzēja saviem bijušajiem pensionētajiem kolēģiem visā Latvijā, savukārt “LDz Cargo” darbinieki devās talkot uz dzīvnieku patversmi “Ulubele”, bet “LDz ritošā sastāva” kolektīvs kopā ar Gulbenes-Alūksnes bānīša kolēģiem jau nedēļu pirms Vislatvijas lielās talkas deva otro elpu Gulbenē esošajai 1952.gada lokomotīvei, kura kopīgiem spēkiem tika pārkrāsota.

Vienlaikus ar talkas norisi tika uzsākti LDz ikgadējie pavasara infrastruktūras apbraucieni, lai klātienē novērtētu infrastruktūras stāvokli un plānotu nepieciešamos modernizācijas un uzturēšanas darbus. LDz vadība un tehniskie speciālisti apskatīja Ventspils, Rēzeknes, Daugavpils un Liepājas līniju stāvokli, bet turpmākajās nedēļas tiks pārbaudītas arī citas līnijas.

LA.lv