Latvijā
Politika

“Le Monde” ilustrē Baltijas valstis kā “bijušās PSRS republikas” 16


Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs
Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs
Foto – LETA

Francijas izdevuma “Le Monde” vienā no septembra numuriem kādam rakstam pievienota karte, kurā Baltijas valstis apzīmētas kā “bijušās Padomju Savienības republikas”, tādēļ Baltijas valstu vēstnieki Francijā nosūtījuši vēstuli izdevuma redakciju direktoram, aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrijā (ĀM).

Ministrijā skaidroja, ka šī gada 7.septembrī pēc Latvijas iniciatīvas triju Baltijas valstu vēstnieki Francijā nosūtīja vēstuli izdevuma “Le Monde” redakciju direktoram Likam Bronē. Vēstules iemesls bija “Le Monde” 3.septembra numurā publicētais raksts par Somijas cīņu pret Krievijas radītajiem hibrīddraudiem, kuram pievienotajā kartē Baltijas valstis tika apzīmētas kā “bijušās Padomju Savienības republikas”.

“Savā vēstulē Baltijas valstu vēstnieki atzinīgi novērtēja “Le Monde” interesi par mūsu reģionu. Tajā pašā laikā vēstnieki aicināja izdevumu, rakstot par Baltijas valstīm, izvairīties no apzīmējuma “bijušās Padomju republikas” lietošanas,” norādīja ministrijā.

ĀM skaidroja, ka vēstulē vēstnieki norādīja uz Baltijas valstu vēstures faktiem, nelikumīgo okupāciju un inkorporāciju Padomju Savienībā 1940.gadā, vienlaikus atgādinot, ka lielākā daļa pasaules valstu, tajā skaitā Francija to uzskatīja par pretlikumīgu un neatzina, kas nodrošināja Baltijas valstu valstiskuma kontinuitāti pēc Padomju Savienības sabrukuma un neatkarības atgūšanas.

Baltijas valstu vēstnieki ir vienojušies arī turpmāk aktīvi sekot līdzi publikācijām Francijas medijos un rūpēties, lai, uzrunājot Francijas sabiedrību, mūsu valstis tiktu korekti atspoguļotas no vēstures un starptautisko tiesību normu viedokļa.

LA.lv