×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
10. septembris, 2017
Drukāt

“Le Monde” ilustrē Baltijas valstis kā “bijušās PSRS republikas” (24)

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs

Francijas izdevuma “Le Monde” vienā no septembra numuriem kādam rakstam pievienota karte, kurā Baltijas valstis apzīmētas kā “bijušās Padomju Savienības republikas”, tādēļ Baltijas valstu vēstnieki Francijā nosūtījuši vēstuli izdevuma redakciju direktoram, aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrijā (ĀM).

Ministrijā skaidroja, ka šī gada 7.septembrī pēc Latvijas iniciatīvas triju Baltijas valstu vēstnieki Francijā nosūtīja vēstuli izdevuma “Le Monde” redakciju direktoram Likam Bronē. Vēstules iemesls bija “Le Monde” 3.septembra numurā publicētais raksts par Somijas cīņu pret Krievijas radītajiem hibrīddraudiem, kuram pievienotajā kartē Baltijas valstis tika apzīmētas kā “bijušās Padomju Savienības republikas”.

“Savā vēstulē Baltijas valstu vēstnieki atzinīgi novērtēja “Le Monde” interesi par mūsu reģionu. Tajā pašā laikā vēstnieki aicināja izdevumu, rakstot par Baltijas valstīm, izvairīties no apzīmējuma “bijušās Padomju republikas” lietošanas,” norādīja ministrijā.

ĀM skaidroja, ka vēstulē vēstnieki norādīja uz Baltijas valstu vēstures faktiem, nelikumīgo okupāciju un inkorporāciju Padomju Savienībā 1940.gadā, vienlaikus atgādinot, ka lielākā daļa pasaules valstu, tajā skaitā Francija to uzskatīja par pretlikumīgu un neatzina, kas nodrošināja Baltijas valstu valstiskuma kontinuitāti pēc Padomju Savienības sabrukuma un neatkarības atgūšanas.

Baltijas valstu vēstnieki ir vienojušies arī turpmāk aktīvi sekot līdzi publikācijām Francijas medijos un rūpēties, lai, uzrunājot Francijas sabiedrību, mūsu valstis tiktu korekti atspoguļotas no vēstures un starptautisko tiesību normu viedokļa.

Pievienot komentāru

Komentāri (24)

 1. Nedomāju, ka nosaucot Baltijas valstis par bijušajām psrs valstīm būtu kaut kā aizskarta mūsu cieņa. Tas taču ir vienkārši vēsturisks fakts, ko nevar izmainīt neviens ierēdnis tāpat vien pēc savas iegribas. Le Monde varētu to pārmest, ja viņi ik dienu par to uzsvērti atgādinātu. Turklāt šādi “aizrādījumi” ārvalstu masu medijam drīzāk vērtējami kā cenzūras mēģinājums. Rinkēvičam vajadzētu mācīties toleranci un cienīt Le Monde VĀRDA BRĪVĪBU. Citādi sanāk ka viņš pats tagad mērkaķojas pakaļ psrs laika kompartijas ideologiem, kas “rūpējās” par padomju ļaužu “morālo seju”. Tagad Rinkevičš uzvedas kā traks komuņaku poļitruks par ko gan būtu jākaunas.

 2. Formāli Latvija vairs tāda nav. Bet pēc būtības, Latvija vēl no tās Savienības, tikusi ārā nav. Pašu vaina vien tur ir. Iespējams, kaut kāda gļēvulība kaut kur, piekāpšanās. Lielā kaimiņa tuvums. Tikko viens vietējais eksperts savā itin garā rakstā minēja, ka diemžēl, Latvijā politiskajai varai joprojām pietrūkst pieaugušā brieduma. Nav īstas politiskās elites. Ir tikai nosaukums. Ar vienu kāju it kā jau Eiropā, otra vēl turpat, pagātnē iestigusi. Kaut kas jau, tā kā ir, un tajā pašā laikā, pastāv joprojām tāda sajūta, ka esam vēl turpat, kur bijām. Politiķiem, partijām, deputātiem pie šīs problēmas ir jāpievēršās daudz aktīvāk un drosmīgāk.

 3. Ko gribam no frančiem – seniem krievu draugiem!!??? Taču esam arī paši vainīgi – laikraksti krievu valodā, Rīgā krievu skolas zeļ un plaukst, krievu mediju darbību – melu izplatību – NEGRIBAM IEROBEŽOT UN PĀRTrAUKT, rīdzinieki ar LIELU PRIEKU ievēlējuši SASKAŅAS partijai piederošu mēru…Ko GRIBAM NO TIEM FRANČIEM, ja paši sitamies ar gļēvumu un iztapību krieviem SAVĀ ZEMĒ UN VALSTĪ???????????????

 4. Pie konkurentiem Apollo nupatās bija rakstiņš “Viņi visu laiku runā par ēdienu»: Kā Krievijas mediji attēlo Bolderāju” – par to, kā Krievijas TV atspoguļo padibeņu dzīvi Bolderājas urļaņģijā.

  Rakstam 2000+ komentāri. Laikam rekords.

  Bet mēs, protams, esam “ziemeļvalsts”, kam galvenā problēma – būt “solidāriem” nelegālo imigrantu uzņemšanas lietā. LOL. Un nekādā gadījumā nedrīkst ierobežot Kremļa melu mediju darbību!

 5. sandrana_credito@hotmail.com Atbildēt

  Dear Sir / Madam,

  Jums ir nepieciešams aizdot naudu starp indivīdiem, lai risinātu finansiālās grūtības, lai beidzot izkļūtu no strupceļa, kuru izraisījušas bankas, noraidot jūsu kredīta pieteikumus? Sandrana kundze ir spējīga dot jums aizdevumu līdz vajadzīgajai summai un apstākļiem, kas padarīs jūsu dzīvi vieglāku. Tāpēc sazinieties ar mani, lai uzzinātu vairāk par mūsu labvēlīgajiem apstākļiem.

  Mēs piedāvājam no 10 000 eiro līdz 10 000 000 eiro ar atmaksas termiņu no 5 gadiem līdz 25 gadiem ar likmi 2% gadā. Jūs varat sazināties ar mani pa pastu:

  paldies

 6. Baltijas valstīm (īpaši Latvijai) vajag ātrāk atbrīvoties no Padomijas pārpaliekām, ieskaitot padomiskos oligarhus. Pats pirmais solis — izbeigt okupantu uzspiesto un sabiedrības šķeļošo divvalodību Latvijas skolu sistēmā.

 7. … Tipiski no Bezabrenes atbildigajiem … Rezultats no 27 gadu ilgas AM minimalas, pasivas un reakcionaras eksistences … kas atspogulo vecas nomenaklaturas ietureto pieeju Bezabrenes DDD, latviesu autohtonas tautas tiesibu un musu sencu, baltiskas tautas vestures aizstavibu, internacionalas tiesas …!!!

  … Bet ko var gaidit no komunistiskas sistemas izglitotajiem parstavjiem, kuri vel joprojam parvalda un kontrole sis valsts vadibu …?!

  … Tamdel, japiekrit ‘grafistam’ un ‘Dzirnavniekam’ !!!

 8. Gribam, lai nesauc par postpadomijas nomali, bet krieviski runājošos un padomijas domājošos izskaust nevēlamies. Kur kļūda? Ja jau iekšienē pašiem tāda nievājoša attieksme, “varam taču sadzīvot, runājot krieviski”, tad ko brīnīties. Un pats galvenais, kapēc franči tā uzskata, ir tieši valodas lietošana. Par to nomali jau vairāk uzskata Latviju, ne pārējās valstis. Starp citu, Igaunija daudzās jomās ir priekšā pat tiem sū..da frančiem 🙂

  • Ja, tas ir dīvaini. Cilvēks,teiksim pēc 30 gadu smēķēšanas var atmest vienā dienā,bet nevajadzīgu,lieku runāšanu krieviski Latvijā nevar. Tātad vaina nav gribasspēka trūkums, bet gan gļēvums,bailes,iztapība!

 9. Nesaprotu, kāpēc tiek lietots vārds “ilustrēt”, tā jau ir aprakstīšana, nevis ilustrāciju jeb piemēru piekļaušana.

 10. Apnikuši šie odu kari, var redzēt , ka valstī nav svarīgākas lietas ko darīt.

 11. Nelieši ir katrā tautā, arī Tavā!

 12. , izvairīties no apzīmējuma “bijušās Padomju republikas” lietošanas,”
  Kāpēc? Kas tur īpaši nepareizs? Ticu, ka franči nepārzina vēsturi no Mozus laikiem – viņiem vajag īsāk un vienkāršāk. Es ar tā ārzemēs visai bieži esmu izgrozījies…

 13. Trumuļi tie “Le Monde” žurnālisti,mūsu mediji vbarētu revanšēties,rakstot,ka franči ēd tikai vardes šampānieša mērcē!

 14. mēs jau ari esam bijušās psrs republikas. nev ne melots, ne kļūda

 15. Pag, pag!! Visiem naciķiem – 2018.gadā te visi atzīmēt ar lielu pompu taisās 100 gadi! Tad jau 50 okupācijas gadi ar šo atzīmēšanu ir iekļauti kā Latvijas valsts??? Tad jau esam atzinuši, ka okupācija nav bijusi?? Pēc loģikas, ja bļaujam ka bijusi okupācija, tad atzīmēt 100 gadi nu nekādi nesanāk matemātiski,, ja atņem 53 okupācijas gadus, tad 2018.gadā sanāk tikai 47 gade Latvijas valstij. Tad vienreiz vajag opredelitsa!! Citādi te ir liela pretruna ar to 100 gadi!!!

  • Nejauksim de facto ar de iure. De iure (juridiski) Latvija nekur nepazuda. Ij ārzemēs vēstniecības darbojās, ij trimdā bija prezidenta pilnvaru veicējs un viss pārējais, kaut arī de facto (faktiski) Latvija bija PSRS okupēta.

 16. krievu tauta vienmēr rūpējās par kaimiņu tautu neatkarību, valodas un kultūras saglabāšanu un nekad nebalso par savas valodas ieviešanu, rusifikāciju uz mūžīgiem laikiem kaimiņtautās.

  • runāsim patiesību ! Atbildēt

   Krievu TAUTAI neviens neprasīja !
   Rusifikāciju veica personāži, kuri krieviem blakus stāvējuši…
   Mūsu nelietīgie varturi tevi klausās ?
   Tā, lūk !

 17. Vai tad nav bijušās? Vēsture tagad būs kaut kur pazudusi?

  • Bet vai visur tam jāvelkas līdzi? Tikpat labi tai pašai Francijai sākumā visur var kabināt “bijusī Trešā Reiha republika”.

   • letiņu dubultstandarti Atbildēt

    kad tas ir izdevigi tad skaļi bļauj ka vēsture jāatceras….. kad neizdevigi tad -vai tad visur jāvelk līdz

    • Tāmnieks/luterānis Atbildēt

     Dubultstandartam
     Ja gribam būt korekti, tad, rakstot par Tevi, būtu jāvelk līdzi fakts, ka šis ir tas frukts, kurš ču.rāja gultā un ka.kāja biksēs. Tā taču ir patiesība, bez kādiem dubultstandartiem, vai ne!?

Draugiem Facebook Twitter Google+