Foto – AFP/LETA

Lēbs kļūst par deviņkārtēju pasaules čempionu autorallijā 0

Francūzis Sebastjans Lēbs no “Citroen” komandas svētdien uzvarēja savas dzimtenes rallijā un kļuva par deviņkārtēju pasaules autorallija (WRC) čempionu.

VIDEO. “Ja es, uz veikalu braucot, iekāpju Teslā, nevis “zaporožecā”…” Daugaviņš izsakās par Kariņa skandālu 11

Šis bija sezonas 11. no 13 posmiem un atlikušajā sezonas daļā Lēbu vairs nevar apsteigt neviens konkurents. Visas nedēļas nogales laikā reālas bažas par Lēba uzvaru neradās. Noslēgumā otro vietu izcīnīja “Ford” vienību pārstāvošais somu braucējs Jari-Mati Latvala, kurš uzvarētājam zaudēja 15,5 sekundes, bet vēl par gandrīz pusminūti atpalika Lēba komandas biedrs Miko Hirvonens no Somijas. Sesto vietu posmā izcīnīja igaunis Ots Tanāks (“M-Sport Ford”), kurš pamanījās uzvarēt pēdējā ātrumposmā, tiekot pie bonusa punktiem kopvērtējumā.

“Esmu deviņkārtējs čempions… Deviņkārtējs. Es pat [angliski] nezinu šo vārdu, man nāksies iemācīties,” pēc sacensībām teica Sebastjans Lēbs. “Pēdējā diena bija ļoti smaga. No rīta bija daudz akvaplanēšana un nobijos, kad kādu līkumu izņēmu pārāk plaši. Tomēr viss beidzās labi.”

Kā zināms, Lēbs nākamajā sezonā piedalīsies tikai piecos WRC posmos, kas tādējādi iezīmē leģendārā sportista karjeras beigu sākumu. Viņš ir apņēmības pilns nākamajā sezonā fokusēties uz “Touring Car” čempionātu.

38 gadus vecais Lēbs uzvarējis visās WRC sezonās kopš 2004.gada, aizvadot pilnīgu dominanti. Tagad viņš uzvarējis 75 WRC posmos.

Pasaules autorallija čempionāts tiek aizvadīts kopš 1977.gada. Lēba deviņiem tituliem seko somi Juha Kankunens un Tomijs Mekinens, kuri abi karjeras laikā triumfēja četrās sezonās.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā tagad Lēba kontā ir 244 punkti un viņam ar 173 punktiem seko Hirvonens, kas divos atlikušajos čempionāta posmos nav atspēlējams atstatums.

Uz trešo vietu kopvērtējumā ar 131 punktu pakāpās Latvala, kuram sešus punktus zaudē šoreiz piekto vietu izcīnījušais norvēģis Madss Estbergs (“Adapta Ford”), bet pie 119 punktiem ticis 2003.gada pasaules čempions Peters Sūlbergs no Norvēģijas (“Ford”).