Lēbs uzvar Argentīnas rallijā 0

Pasaules autorallija čempionāta (WRC) sezonas piektajā posmā – Argentīnas rallijā – svētdien līderpozīciju nosargāja astoņkārtējais pasaules čempions francūzis Sebastjans Lēbs no “Citroen” komandas, tiekot pie savas 70.uzvaras karjerā. Sacensību noslēgumā Lēbs par 15,2 sekundēm apsteidza savu komandas biedru Miko Hirvonenu no Somijas.

Krievija identificē divas “smirdīgas” valstis, kas būtu tās nākamais mērķis 183
Krituši visi antirekordi – savākts 600 000 narkomānu izlietoto šļirču. Atrasta arī traģiskā “narkozombiju” viela 8
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17

Šī “Citroen” komandai bija otrā dubultuzvara šosezon.

Tikmēr uz trešo vietu rallija pēdējā dienā pakāpās norvēģu pilots Madss Estbergs no “Adapta Ford” komandas, kurš jau maija vidū startēs Talsu autorallijā. Viņš Lēbam zaudēja trīs minūtes un 10,4 sekundes.

Estbergs trešajā vietā ierindojās pēc tam, kad rallija pēdējā ātrumposmā tehnisku iemeslu dēļ no sacensībām bija spiests izstāties spānis Danijs Sordo, kurš šajā posmā pārstāvēja “Ford” rūpnīcas komandu.

Kā ziņots, Sordo aizstāja atslēgas kaulu lauzušo Somijas sportistu Jari-Mati Latvalu.

Neveiksme jau piektdien piemeklēja otru “Ford” rūpnīcas pilotu, 2003.gada pasaules čempionu, Peteru Sūlbergu no Norvēģijas, kurš bija līderis pēc pirmajiem trijiem ātrumpomsiem, tomēr nākamajā viņš salauza savu automašīnu, tāpēc kopvērtējumā ieņēma sesto pozīciju.

Savukārt desmitajā vietā ierindojās igauņu pilots Ots Tanāks (“M-Sport Ford”), kurš pēdējā rallija dienā uzlaboja savas pozīcijas par septiņām vietām.

Kopumā šosezon tiks aizvadīti 13 posmi, kas ir tikpat daudz, cik pagājušajā sezonā.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā pēc pieciem posmiem līderis ar 91 punktu ir Lēbs, viņam 18 punktus zaudē Sūlbergs, bet trešais ir Hirvonens, kurš ticis pie 70 punktiem. Savukārt vēl par diviem punktiem mazāk ir Estbergam.

Nākamais posms maija nogalē risināsies Grieķijā.