Sabiedrība

Lēciens ūdenī beidzas ar smagu traumu gūšanu 16

Foto-LETA/AFP

Vakar, 13.jūlijā, mediķi steigušies sniegt palīdzību diviem vīriešiem, kuri pēc lēkšanas ūdenī guvuši smagas traumas, aģentūrai LETA pastāstīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāve Ilze Bukša.

Viens no negadījumiem noticis Rīgā, kad 23 gadus vecs vīrietis uz galvas lecis Ķīšezerā. Vīrietis, visticamāk, ar galvu atsities pret ezera gultni, kā rezultātā guvis ļoti nopietnu mugurkaula traumu.

Savukārt otrs negadījums noticis Vidzemē, kur 24 gadus vecs vīrietis uz galvas lecis ūdenī. Lēciena rezultātā viņš guvis mugurkaula kakla skriemeļa traumu. Abi vīrieši nogādāti slimnīcā.

Smagas traumas aizvadītajā diennaktī Pierīgā guvuši divi vīrieši, krītot no paliela augstuma. Vienā gadījumā 60 gadus vecs vīrietis aptuveni trīs metru augstumā darbojies ar elektrovadiem. Darbojoties ar vadiem, vīrietis saņēmis strāvas triecienu un kritis no šī augstuma, kā rezultātā bez strāvas trieciena traumām guvis arī smadzeņu satricinājumu un galvas traumu.

Arī otrs negadījums noticis Pierīgā, kur vīrietis kritis no aptuveni divu metru augstuma. Vīrietis aptuveni divu metru augstumā strādājis uz stalažām, remontējot māju, un kritis, kā rezultātā guvis kājas lūzumu un ķermeņa sasitumus.

Tāpat notikuši divi negadījumi, darbojoties ar cirvi. Zemgalē 51 gadu vecs vīrietis, skaldot malku, ar cirvja resno galu trāpījis sev pa seju, gūstot degunu kaula lūzumu un sejas traumu. Arī Kurzemē kāds 50 gadus vecs vīrietis, darbojoties ar cirvi, guvis smagu sejas traumu.

Kopumā neatliekamās palīdzības mediķi pagājušajā diennaktī saņēmuši 1301 izsaukumu, no tiem 300 saistīti ar dažādām traumām.

LA.lv