×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
20. maijs, 2014
Drukāt

“Led Zeppelin” draud tiesas prāva

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Amerikāņu advokāts vēlas sākt tiesvedību par leģendārās rokgrupas “Led Zeppelin” hitu “Stairway to Heaven”, jo tās sākums esot kopēts no grupas “Spirit” dziesmas “Taurus”.

Advokāts pašlaik gatavo nepieciešamos dokumentus, lai sāktu tiesvedību. Nelaiķa “Spirit” ģitārista Rendija Kalifornijas vārdā viņš iebilst pret 1971. gada albuma “Led Zeppelin IV” pārizdošanu. Ja lieta nonāks līdz tiesai, “Led Zeppelin” nāksies aizstāvēt savas tiesības uz dziesmu.

Advokāts Frānsiss Malofijs uzskata, ka “Led Zeppelin” kopējuši vienu rindu no “Spirit” dziesmas teksta, kā arī izmantojuši līdzīgu instrumentālo pavadījumu.

“Spirit” dziesma “Taurus” iekļauta grupas debijas albumā, kas iznāca 1968. gadā.

90. gados Rendijs Kalifornija intervijās mūzikas žurnāliem norādīja uz līdzībām starp abām dziesmām. “Es uzskatu, ka tas ir pakaļdarinājums. “Led Zeppelin” ar dziesmu nopelnīja miljonus, bet nekad nepateica paldies. Nekad nejautāja, vai var mums kaut kādā veidā atmaksāt,” sūrojās ģitārists.

Kalifornija nesāka tiesāšanos, jo viņam trūcis naudas labam advokātam un šķitis, ka jau iestājies noilgums, nesen sacīja mūziķa menedžeris.

Kalifornija noslīka 1997. gadā, kad viņš bija 45 gadus vecs.

Ja lieta tiks lemta par labu Kalifornijam, tad viņa vārds tiks norādīts pie “Stairway to Heaven” autoriem un viņa mantinieki saņems autoratlīdzības daļu par pēdējiem trim gadiem.

Ģitārista mantinieki ik gadu varētu saņemt ap desmit miljoniem ASV dolāru (7,3 miljoniem eiro), liecina vietnes “Business Week” aplēses.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+