×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.0°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
19. novembris, 2016
Drukāt

Ledus platība pasaules jūrās sasniegusi “fenomenāli” zemu līmeni

Foto-REUTERSFoto-REUTERS

Ledus platība pasaules jūrās šomēnes noslīdējusi līdz “fenomenāli” zemam līmenim, vēsta uzņēmums “Weather Underground”.

Pēdējos gados Arktikā ledus daudzums Ziemeļu Ledus okeānā bijis krietni zem normas, bet jūrās ap Antarktīdu – virs normas. Šoruden arī Antarktikā ledus daudzums jūrās krasi samazinājies, tādējādi kopējā jūras ledus platība pasaulē noslīdējusi krietni zem iepriekšējo gadu līmeņa.

Novembrī parasti krasi pieaug ledus daudzums Ziemeļu Ledus okeānā, bet šogad saistībā ar anomālu siltumu tas nav noticis, un ledus platība mēneša vidū bija vairāk nekā 500 tūkstošu kvadrātkilometru mazāka par iepriekšējo zemāko līmeni, kas reģistrēts 2012.gadā.

Arī Dienvidu puslodē ūdens platība, ko vismaz daļēji sedz ledus, noslīdējusi līdz zemākajai atzīmei kopš novērojumu sākuma, lai gan iepriekšējos gados tā bija pieaugusi. Speciālisti neņemas spriest, vai tā ir sakritība vai jauna tendence, saistīta ar globālo sasilšanu.

Parasti novembra vidū aptuveni 21 miljonu kvadrātmetru Pasaules okeāna vismaz daļēji sedz ledus, bet šogad šis rādītājs noslīdējis zem 17 miljoniem kvadrātkilometru.

Vienlaicīgi šoruden Āzijā sniegs pārklājis plašāko teritoriju pēdējos gados, turklāt Sibīrijā, Mongolijā un Kazahstānā sasniegti aukstuma rekordi. Aukstais un sniegotais laiks šoruden un šoziem Eirāzijā ir tieši saistīts ar anomālo siltumu Arktikā, norāda daudzi speciālisti.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +23.0
Alūksne +19.9
Daugavpils +19
Saldus +25.9
Liepāja +24.7
Jelgava +23.6
Ventspils +16.8
Limbaži +20
Madona +20.1
Rēzekne +19.1
Draugiem Facebook Twitter Google+