Latvijā
Novados

Ledus skulptūru festivāls Jelgavā pirmo reizi norisināsies trīs vietās 16

Starptautiskais ledus skultūru festivāls Jelgavā. Publicitātes fiti no icelv.lv

Atzīmējot Starptautiskā ledus skulptūru festivāla jubileju, festivāls Jelgavā pirmo reizi notiks trīs vietās – Pasta salā, Jāņa Čakstes bulvārī un Hercoga Jēkaba laukumā -, aģentūru LETA informēja Jelgavas pašvaldības iestādes “Kultūra” sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Biļecka.

Mākslinieki konkursā piedalīsies divās kategorijās – individuālā skulptūra un komandas skulptūra. Festivāla laikā kopumā taps 45 konkursa skulptūras – 30 mazās un 15 lielās -, bet papildus tiks veidotas vairākas foto skulptūras un ledus bārs.

Festivāla viesus sagaida plaša kultūras un izklaides programma – uzstāsies “Mesa”, “Bermudu divstūris”, Samanta Tina un Tadas Rimgaila, “Latvijas X faktora” dalībnieki, “My Radiant You: , un DJ Rudd. Tāpat notiks arī dažādi muzikāli rotaļu uzvedumi bērniem, ledus skulptūru veidošanas paraugdemonstrējumi, uguņošana un daudz kas cits.

Jau vēstīts, ka no 9.februāra līdz 11.februārim 20.reizi Jelgavā norisināsies Starptautiskais Ledus skulptūru festivāls, kura tēmu “Sapņi” atklās 30 tēlnieki.

Dalībai festivālā žūrijas komisija ir apstiprinājusi 30 profesionālus tēlniekus no desmit valstīm: Latvijas, Lietuvas, Krievijas, Īrijas, Portugāles, Norvēģijas, Nīderlandes, Ukrainas, Bulgārijas un Ķīnas.

Kultūras organizētajā skiču atlases konkursā kopumā tika saņemti 78 mākslinieku pieteikumi un 139 ledus skulptūruskices. Skulptori tēmu interpretē dažādi, kādam sapņi saistās ar nākotnes cerībām un plāniem, kādam – ar neierobežotām iztēles un brīvības sniegtajām iespējām, kuras ir iespējams realizēt tikai sapņojot -, skaidroja Biļecka.

LA.lv