×
Mobilā versija
Brīdinājums +9.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
2. oktobris, 2014
Drukāt

Ledus trūkuma dēļ Aļaskas piekrastē iznācis milzīgs skaits valzirgu

Foto: AFPFoto: AFP

Klusā okeāna valzirgi, nespējot atrast arktiskajos ūdeņos pietiekami daudz ledus gabalu, uz kuriem atpūsties, rekordlielā daudzumā iznākuši krastā ziemeļrietumu Aļaskā, ziņo abcnews.com.

Lēš, ka nedaudz vairāk kā kilometru garā piekrastes daļā 1100 kilometrus uz ziemeļrietumiem no Ankoridžas apmetušies aptuveni 35 000 valzirgu. Andrea Medeirosa, ASV Zivsaimniecības un Savvaļas dienesta sabiedrisko attiecību speciāliste, norādīja, ka novērojumos no gaisa valzirgi pamanīti jau 13. septembrī. Pagājušajā nedēļā piekrastē atrasti vismaz 50 burzmā nogalinātu valzirgu līķi.

Valzirgu masveida iznākšana Kanādas piekrastēs saistīta ar apjomīgo ledus kušanu, kas šovasar bijusi sestā iespaidīgākā kopš 1979. gada, ziņo mediji. Atšķirībā no roņiem, valzirgiem nepieciešami ledus gabali, uz kuriem laiku pa laikam atpūsties – lielie dzīvnieki izmanto ilkņus, lai izvilktu augumu uz ledus.

Pēdējos gados ledus robeža attālinājusies no krasta aiz seklā kontinentālā šelfa robežām, bet līdz 3,5 km dziļie Ziemeļu Ledus okeāna ūdeņi valzirgiem nav piemēroti pastāvīgai dzīvei. Pirmoreiz valzirgu masveida iznākšana piekrastē novērota 2007. gadā, viņi atgriezās arī 2009. gadā, bet 2011. gadā pētnieki jau novēroja aptuveni 30 000 valzirgu aptuveni kilometru garā piekrastes joslā.

Šādā biežņā, kur pieaugušie dzīvnieki ir teju plecu pie pleca, mazuļi un jaunuļi ir īpaši apdraudēti un bieži tiek samīdīti.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +9.8
Alūksne +5.8
Daugavpils +3
Saldus +6
Liepāja +3
Jelgava +7
Ventspils +11.5
Limbaži +6
Madona +7
Rēzekne +6
Draugiem Facebook Twitter Google+