×
Mobilā versija
+7.2°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
23. decembris, 2012
Drukāt

Ledus uz upēm vēl ir plāns

leduset_9393809

Iestājoties salam, upēs izveidojusies ledus sega, taču speciālisti uzsver, ka ledus ir plāns un atrasties uz tā ir ļoti bīstami.

Daugavā izveidojusies ledus sega, atsevišķos posmos ledus sega ar lāsmeņiem, Baltkrievijas teritorijā pie Suražas ledus biezums ir deviņi centimetri, bet pie Vitebskas izveidojies 19 centimetrus biezs ledus, informē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.

Ledus sega izveidojusies arī Ventā pie Kuldīgas, Gaujā, Salacā, Lielupē, kā arī Ogrē pie Lielpēčiem. Atsevišķās vietās kā Mēmelē pie Tabokines, Salacā pie Lagastes un Ogrē pie Lielpēčiem upē izveidojies ledus sastrēgums.

Tuvākajās dienās gaisa temperatūrai pazeminoties, upēs turpināsies ledus veidošanās, Latvijas upju notece pārsvarā samazināsies.

Nākamās nedēļas vidū, iestājoties atkusnim, upju notece sāks palielināties, savukārt Daugavā noteces palielināšanās gaidāma decembra pēdējās dienās. Upju straujākajos posmos var veidoties izskalojumi ledus segā, brīdina hidrologi.

Ledus sega sāka veidoties decembra pirmajā pusē. Gaujas lejtecē pie Carnikavas ledus sega izveidojās jau 12.decembrī, Gaujā pie Valmieras 15.decembrī, bet pie Siguldas ledus sega ar lāsmeņiem izveidojās tikai 20.decembrī. Salacā pie Lagastes ledus sega ar lāsmeņiem izveidojās 19.decembrī. Lielupē pie Kalnciema ledus sega izveidojās jau 9.decembrī, bet upes augštecē pie Mežotnes krietni vēlāk, tikai 16.decembrī. Ledus sega 18.decembrī izveidojusies arī Ventā pie Kuldīgas.

Daugavā ledus sega pie Pļaviņām izveidojās jau 10.decembrī. Turpinoties biezai vižņu iešanai, pie Zeļķiem vairākas dienas pieturējās augsts ūdens līmenis. Aizsalstot Daugavai pie Jēkabpils 16. un 17 decembrī strauji cēlās ūdens līmenis, kopumā paaugstinoties par 2,12 metriem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+