×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
31. marts, 2015
Drukāt

Ledusskapis sāk niķoties… Kā salabot? Kur meklēt palīdzību?

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

“Agrāk ledusskapjos izmantoja freonu, tagad – gāzi. Manējam saldētava ir apakšā, tā darbojas, bet augšā ledusskapis gandrīz vairs nedarbojas. Tātad gāzes par maz! Kur Jēkabpils pusē to var uzpildīt?” PĒTERIS M. AKNĪSTĒ

Ir daudz dažādu freonu. Tās visas ir gāzveida vielas vai gaistoši šķidrumi bez krāsas un smaržas, kuru izmantošanu ierobežo jau kopš 1987. gada, gādājot par atmosfēras ozona slāņa saglabāšanu. Ledusskapjos aukstumu tagad lielākoties nodrošina tā sauktā 600. gāze jeb izobutāns R-600a, taču būtība nav mainījusies. Ja iekārta vairs nedzesē tāpēc, ka gāzes par maz, acīmredzot tā turpina zust, un tas liek domāt, ka drīz arī saldētavā vairs nebūs –18 °C.

Gāzi uzpildīt nav jēgas, nenovēršot cēloni. Ja tas ir nejaušs mehānisks bojājums, tā sakot, sadzīves trauma, var uzskatīt, ka saimniekam paveicies. Diemžēl iedzimtas mikronoplūdes vietas ir ļoti grūti, gandrīz neiespējami atklāt, tāpēc šajos gadījumos meistari parasti iesaka pirkt jaunu, atzītāka zīmola ledusskapi. Izcila veiksme, ja divu gadu garantijas periods vēl nav beidzies!

Šī gan tikai tāda teoretizēšana. Konkrētībai nepieciešams ledusskapja nosaukums un modelis, pat izstrādājuma numurs, jo tehniskie risinājumi ir ļoti atšķirīgi. Ar šo informāciju vērts sākt sarunu, aicinot ciemos meistaru. Ja ledusskapis pieder “Electrolux” vai tā radu saimei, tādu tuvākajā apkaimē vajadzētu pārzināt, piemēram, SIA “Remontserviss.lv” speciālistiem (tālrunis 63181225). Šādu pakalpojumu sniedzēju adreses vislabāk meklēt internetā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+