×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
30. janvāris, 2014
Drukāt

Leģendārā grupa “Clannad” – Latvijā 


Clannad_1

Rīgas Kongresu namā 2. februārī uzstāsies ķeltu mūzikas pirmā lēdija Moija Brenana kopā ar leģendāro grupu “Clannad”. Latvijā daudzi šo grupas skanējumu iepazina televīzijas seriālā par Robinu Hudu, kurš vairākkārt tika rādīts Latvijas skatītājiem.

Tulkojumā no ķeltu valodas “Clannad” nozīmē “ģimene”, un grupas dalībniekus patiesi saista tuva radniecība – tās centrā jau kopš 70. gadu sākuma ir M. Brenana, kuras balsi Bono savulaik atzinis par vienu no brīnišķākajām, ko dzirdējusi cilvēka auss. Grupas sastāvā ir arī divi Moijas brāļi un vēl divi tuvi radinieki. 80. gadu sākumā tajā darbojusies arī visslavenākā Brenanu ģimenes atvase – Moijas māsa, ko pasaule pazīst ar vārdu Enja (Enya).

Grupas “Clannad” repertuārs sastāv no smalki atmosfēriskām tradicionālajā īru mūzikā balstītām balādēm, kurās neaizmirstamas vokālās harmonijas un maigas arfas skaņas savijušās ar vieglām džeza, new age, popa un pasaules mūzikas ietekmēm. Smalko noskaņu dēļ viņu mūzika bieži izmantota kino. Īru grupa arī par starptautisko slavu var pateikties kino, kad 1982. gadā viņu skaņdarbs “Theme from Harry’s Game”, kas sacerēts īru televīzijas seriālam, iekļuva britu Top5. Jāuzsver, ka tā joprojām ir vienīgā tikai gēlu valodā skanošā dziesma, kas jebkad iekļuvusi britu topā! Starptautiskajai atpazīstamībai palīdzēja arī fakts, ka to savu koncertu ievadā un noslēgumā vairākās pasaules turnejās atskaņoja “U2”, jo 80. gadu vidū “Clannad” arī ieskaņo duetu ar Bono “In a Lifetime”.

Runājot par grupas albumiem, seriāla “Robin of Sherwood” mūzika izdota “Clannad” albumā “Legend” un saņēmusi EMMY balvu. 1999. gadā “Clannad” piedēvētā īru nacionālā zīmola statusu nostiprina “Grammy” balva, kas kategorijā labākais “New Age” albums piešķīra viņu diskam “Landmarks”. Pāris gadu vēlāk “Grammy” nomināciju izpelnās arī pašas M. Brenanas soloalbums “Whisper to a Wild Water”.

Grupas jaunākais albums “Nádúr”, kas īru valodā nozīme “Daba”, iznāca 2013. gada septembrī, un tas ir viņu pirmais studijas darbs pēc “Landmarks”, ko joprojām uzskata par vienu no visu laiku slavenākajiem īru mūzikas ierakstiem. Jaunajā albumā tradicionāli jūtams ķeltu folka, roka, new age pieskāriens. Dziesmas iedziedātas īru un angļu valodā. “Kopš Šona Oriadas (Seán ó Riada – īru tautas mūzikas komponists) laikiem mums nav bijis tik unikāli talantīga kolektīva, kas sakausētu moderno ar tautisko un atgādinātu par mūsu saknēm,” par grupu izsakās īru rokgrupas “U2” līderis Bono un piebilst: “”Clannad””, mēs esam jums parādā!”

UZZIŅA:

2. II 18.00 – Rīgas Kongresu nams

Biļetes: “Biļešu paradīze” tirdzniecības vietās visā Latvijā, HYPERLINK “http://www.bilesuparadize.lv” www.bilesuparadize.lv

Cena: No 17.00 €  līdz 30.00 €

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+