×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
5. janvāris, 2015
Drukāt

Leģendārā Hēroda pilī atklāj grandiozu ieeju (1)

Ekrānšāviņš no phys.orgEkrānšāviņš no phys.org

Jeruzalemes Arheoloģijas institūta Ebreju universitātes arheologi atklājuši līdz šim nezināmu monumentālu ieeju Hēroda pilī, raksta portāls phys.org.

Pašu Hēroda pils ansambli arheologi atklāja 2007. gadā, un valsts varas iestādes cer to padarīt par vērtīgu tūristu apskates objektu.

Iespaidīgais gaitenis ir 20 metrus garš un tikpat augsts, un var nojaust, ka tas būtu ļāvis valdniekam un viņa svītai uznākt iespaidīgā greznībā.

Arheologi pieļauj, ka monumentālais gaitenis bijis daļa no Hēroda ieceres pārvērst savu pili grandiozā vulkāna formas pakalnā, padarot to par iespaidīgu pieminekli valdnieka arhitekta spējām. Taču tam nebija lemts notikt: jau pirms gaiteņa izmantošanas Hērods acīmredzot bija nojautis nāves tuvošanos un pārvērtis savu pili vērienīgās karaliskās kapenēs.

Interesanti, ka tuneļa arkas saglabājušas vēl kādas vēsturiskas liecības: tajās mūsu ēras 132.-135./6. gadā slēpušies pret roemiešu valdību vērstās Bar Kohba sacelšanās dalībnieki.

Izraēlas Dabas un parku pārvaldes direktors Sauls Goldsteins cer, ka nākotnē neparastais gaitenis, kuru balsta neskaitāmas vairāku līmeņu kolonnas, ļaus arheoloģijas pieminekļa apmeklētājiem nonākt Hēroda troņa zālē tieši tāpat, kā to pirms 2000 gadiem darījis šis valdnieks. Ir arī ieceres padarīt tūristiem pieejamas kalna nogāzē uzcelto karalisko teātri un mauzoleju.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. “Leģendārajā” nevis “Leģendārā”.

Draugiem Facebook Twitter Google+