×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
24. aprīlis, 2014
Drukāt

Leģendāra rokgrupa “K. Remonts” uz “Palladium” skatuves 


ReklāmfotoReklāmfoto

Koncertzālē “Palladium” 25. aprīlī uzstāsies latviešu kulta rokgrupa “K. Remonts”, kas par spīti samērā neilgajam aktīvās darbības laikam, kas ilga no 1985. līdz 1990. gadam, ierakstījusi spilgtu lappusi mūsu rokmūzikas vēsturē. “Ne dzimšanas, ne atceres dienas vai kāda cita ārēja iespaida – ir tikai vēlēšanās visiem kopā nospēlēt labu koncertu,” teic bundzinieks Juris Kroičs.

Par gaidāmo uzstāšanos grupas “K. Remonts” pārstāvji saka: “Koncerts nav saistīts ar kādu nozīmīgu datumu grupas vēsturē, kā arī netiek izziņots kā “pēdējais”. Mēs neplānojam atsākt aktīvu darbību, bet vienkārši vēlamies kopīgi muzicēt un nospēlēt sev un saviem faniem labu koncertu labā zālē un ar labu aparatūru. Kā viesis piedalīsies grupas pirmā sastāva solists Andris Brečs, bet dziesmas, ko savulaik dziedāja Vilnis Linužs, izpildīs Imants Daksis, Jānis Žilde, Kārlis Kazāks, Pēteris Riekstiņš un Svētais (Juris Lasinskis), bet taustiņu instrumentus spēlēs Kaspars Tobis no “Dzelzs vilka”.”

Grupa “K. Remonts” pamatoti uzskatāma par vienu no neparastākajām pagājušā gadsimta 80. gadu formācijām latviešu rokmūzikā, vispirms jau pateicoties dziesmām, kas izcēlās ne tik vien ar komplicētu melodisko un tembrālo uzbūvi un līdz tam nepieredzēti daudzveidīgu muzikālo dramaturģiju, bet arī nopietnas laikabiedru dzejas, kā, piemēram, Amandas Aizpurietes, Ulda Bērziņa, Jāņa Kākuļa, Egīla Zirņa, izmantojumu. Šo skaņdarbu oriģinalitāte, domu un izjūtu dziļums, niansētie aranžējumi ļāvuši “K. Remontam” saglabāt nelielu, bet ļoti uzticamu fanu pulku, kam joprojām dzīvā atmiņā ir šī saviļņojošā muzikālā kolektīva darbība. “K. Remonta” muzikālo kvalitāti nodrošināja arī Latvijas labāko spēku pulkā ierindojamie mūziķi – bundzinieks Juris Kroičs, ģitārists Gints Sola un basģitārists, starp citu, arī viens no “Iļģu” dibinātājiem, Juris Riekstiņš. “K. Remonta” darbības pirmajā posmā dziedātājas Ievas Akurateres plūstošais akadēmiskā stila dziedājums apvienojumā ar taustiņinstrumentu siltajiem tembriem radīja oriģinālu, pacilātu tobrīd aktuālā new wave skanējumu. “”K. Remonts” ir kā aicinājums uz kopīgu mistēriju – tas ir kas vairāk par vienas dienas dzīves filozofiju, tā ir mūžības filozofija,” tā Ieva Akuratere. Nākamais grupas solists Vilnis Linužs grupas melodiskajā skanējumā ieviesa vīrišķīgu skarbumu, tuvinādams ansambļa tembrālās krāsas pankroka izteiksmīgumam.

Neskatoties uz daudzajām pārmaiņām, grupas dalībnieki ir saglabājuši kopīgo radošo saiti un aicina visus savus draugus un fanus uz lielkoncertu. Tā kā grupas mūziķi joprojām aktīvi spēlē – spožā formā ir soliste Ieva Akuratere, bundzinieks Juris Kroičs, ģitārists Gints Sola un basģitārists Juris Riekstiņš. Grupas faniem ir pamatotas cerības, ka uz “Palladium” skatuves “K. Remonta” oriģinālais skanējums atdzīvosies. “Ir svētki, ko var gaidīt visu mūžu un tā arī nesagaidīt. Mēs neko negaidījām un neplānojām – ideja par koncertu pati nokrita no gaisa, un mēs izrādījāmies tai gatavi,” teic Juris Riekstiņš. Savukārt Ingus Baušķenieks piebilst: “Nenokavējiet! Tādas lietas mūsu gadsimtā nav skatāmas (klausāmas) bieži!”

Varbūt noder!!


25. IV 20.00. koncertzāle “Palladium”.

Biļetes: “Biļešu serviss” kasēs, www.bilesupardize.lv

Cena: EUR 15 – 55.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+