×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
3. jūnijs, 2016
Drukāt

Leģendārais Miša Maiskis nepiespiestā gaisotnē

Ekrānšāviņš no youtube.comEkrānšāviņš no youtube.com

Sestdien, 4. jūnijā, plkst.16 Jūrmalas pilsētas muzejā festivāla “Artissimo” ietvaros piedāvās jaunu ciklu – “Tikšanās ar meistaru”, un pirmais meistars, kuru varēs sastapt šajā jaunajā festivāla programmas daļā, ir leģendārais čellists Miša Maiskis, LA.lv pavēstīja rīkotāji.

“Tikšanās ar Meistaru” būs iespēja tuvāk iepazīties ar māksliniekiem nevis tradicionālajā koncerta gaisotnē, bet uzticēšanās pilnas sarunas laikā.

Cikla pirmais varonis būs Rīgā dzimušais pazīstamais čellists Miša Maiskis – cilvēks ar spilgtu un neparastu likteni. Mācības pie diviem diženajiem – Mstislava Rostropoviča un Grigorija Pjatigorska, lauri Starptautiskajā Čaikovska konkursā 1966. gadā un arests 1970. gadā, Butirku cietums un pārsūtīšana, darbs celulozes kombinātā un psihiatriskā slimnīca, emigrācija 1973. gadā un fantastiska starptautiskā karjera, Domeniko Montaņjanas instruments un Iseja Mijakes skatuves tērpi, eņģeliski skaisti un muzikāli apdāvināti bērni… Mišas Maiska biogrāfija ir neizsmeļama aka, kurā vissvarīgākais, protams, ir viņa radošais darbs!

Festivālā “Artissimo” Miša Maiskis uzstāsies 4. jūnijā, Jūrmalas pilsētas muzejā atklājot ciklu “Tikšanās ar Meistaru”, un 5. jūnijā, Dzintaru koncertzālē kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri un diriģentu Aleksandru Vederņikovu atskaņojot Eduāra Lalo Čella koncertu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+