×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
20. augusts, 2015
Drukāt

Leģendārais Zubins Meta diriģēs Jūrmalā (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

20. augustā Jūrmalā Dzintaru koncertzālē uzstāsies viens no pasaules vadošajiem orķestriem – Izraēlas Filharmoniskais orķestris. Skatītājiem būs vienreizēja iespēja redzēt leģendāro Maestro Zubinu Metu pie diriģenta pults. Programmā – Riharda Štrausa, Arnolda Šēnberga un Pētera Čaikovska mūzika.

Izraēlas Filharmonisko orķestri 1936. gadā dibināja izcilais vijolnieks Broņislavs Hūbermans, bet orķestra inaugurācijas koncertā pie diriģenta pults stāvēja 20. gs. Leģenda – maestro Arturo Toskanīni. Kopš dibināšanas brīža orķestris ir iekarojis stabilu vietu pasaules izcilāko orķestru virsotnē un regulāri sniedz koncertprogrammas pasaules prestižākajās koncertzālēs un festivālos. Maestro Zubins Meta 1969. gadā tika iecelts par orķestra muzikālo padomnieku, bet 1977. gadā kļuva par tā māksliniecisko vadītāju. Savukārt 1988. gadā par orķestra laureātdiriģentu kļuva pasaulslavenais amerikāņu komponists un diriģents Leonards Bernsteins. 1992. gadā par goda viesdiriģentu tika iecelts izcilais maestro Kurts Mazurs, bet 2011. gadā par galveno viesdiriģentu kļuva Džanandrea Noseda.

Rīgā pie Izraēlas Filharmoniskā orķestra diriģenta pults stāsies leģendārais diriģents Zubins Meta. Maestro ir dzimis Indijā muzikālā ģimenē. Viņa tēvs dibinājis gan Bombejas simfonisko orķestri, gan bijis Losandželosas Amerikas Jauniešu simfoniskā orķestra mākslinieciskais vadītājs. Uzsācis medicīnas studijas, 18 gadu vecumā Zubins tās pameta, lai studētu mūziku Vīnē. Un jau pēc septiņiem gadiem viņš diriģēja divus pasaules prestižākos orķestrus – Vīnes un Berlīnes filharmonijas orķestrus. Viņš ir bijis mākslinieciskais vadītājs Monreālas simfoniskajam, Losandželosas Filharmonijas un Ņujorkas Filharmonijas orķestrim. Kā mākslinieciskais vadītājs vai padomnieks darbojies arī Bavārijas Valsts operā un Florencē notiekošajā festivālā “Maggio Musicale Fiorentino”. Viņš ir goda biedrs Vīnes Valsts un Bavārijas Valsts opernamos, goda pilsonis Florencē un Telavivā, goda diriģents Vīnes Filharmonijas, Minhenes Filharmonijas, Losandželosas Filharmonijas, Bavārijas Valsts un “Teatro del Maggio Musicale Fiorentino” orķestrī, viņa apbalvojumu saraksts ir neaptverami garš. Kopā ar brāli Zarinu diriģents vada “Meli Metas mūzikas fondu”, kas viņu dzimtajā Bombejā Rietumeiropas klasisko mūziku dara pieejamu un izglīto tajā vairāk nekā 200 bērnu. Izraēlas Filharmoniskais orķestris viņu 1981. gadā iecēlis par māksliniecisko vadītāju uz mūžu.

Z. Meta sadarbojies arī ar Valsts akadēmisko kori “Latvija” – pērn kopā ar Izraēlas filharmonisko orķestri viņa vadībā Grieķijā atskaņota Gustava Mālera 2. simfonija “Augšāmcelšanās”. Leģendārais diriģents Latvijā viesojies vienu reizi, vēl pirms valsts neatkarības atjaunošanas.

20. augustā koncertā Dzintaros Izraēlas Filharmoniskā orķestra un maestro Metas izpildījumā skanēs Riharda Štrausa simfoniskā poēma “Tila Pūcesspieģeļa draiskie nedarbi”, Arnolda Šēnberga stīgu instrumentu sekstets “Apskaidrotā nakts” un Pētera Čaikovska 6. simfonija si minorā – “Patētiskā”.

VARBŪT NODER!!

Koncerts 20. VIII 20.00 Dzintaru koncertzālē

Biļetes “Biļešu paradīze” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 10 – 120

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Žīdi ir tauta,kas pamatoti var lepoties gan ar izciliem muzikantiem,māksliniekiem,zinātniekiem,biznesmeņiem utt.Patiesi varena tauta un prot arī sevi un savu teritoriju aizstāvēt.Mums derētu pamācīties.Es nerunāju par ždanokveidīgiem padomju ebrejiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+