Publicitātes foto

Leģendārajam sporta spēļu komentētājam, radio diktoram Gunāram Jākobsonam – 80 2

Šodien, 12. novembrī, Latvijas Radio personībai – ziņu diktoram, leģendārajam sporta spēļu komentētājam, raidījumu veidotājam, to vadītājam un Triju Zvaigžņu ordeņa kavalierim Gunāram Jākobsonam aprit 80 gadi, LA.lv uzzināja Latvijas Radio.

Reklāma
Reklāma
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 18
TV24
Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
RAKSTA REDAKTORS
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3
Lasīt citas ziņas

Kopš pirmās radio reportāžas pirms vairāk nekā 61 gada Gunārs Jākobsons pelnīti uzskatāms par Latvijas Radio leģendu, bet viņš pats par savu uzdevumu uzskata uzlabot cilvēku noskaņojumu. “Neraidu ne sporta speciālistiem, ne hokejistiem un futbolistiem. Es raidu cilvēkiem,” tā par atbildīgo komentētāja darbu savulaik izteicies pats jubilārs.

Gunārs Jākobsons dzimis 1935. gada 12. novembrī Jaunsvirlaukā, Zemgalē. Tur pavadītas bērnudienas , palīdzot vecākiem zemes darbos, piestrādājot veikalā un gādājot par bišu dravu. Nākamais žurnālists skolas gaitas sāka Jaunsvirlaukas pamatskolā, vēlāk turpinot mācības Jelgavas 1. zēnu vidusskolā. 1959. gadā Gunārs absolvēja Latvijas Valsts Universitātes Juridisko fakultāti, bet ne dienu jurista profesijā nav strādājis.

CITI ŠOBRĪD LASA

Toties pirmos soļus žurnālistikā Jākobsons spēra jau 7. klasē, kad tapa pirmais raksts par sportu vietējā laikrakstā. 19 gadu vecumā aizsākās darbs Mežaparka radio mezglā kā diktoram – tehniķim. Tur Gunārs gatavoja dažādus ziņojumus, lasīja sludinājumus, spēlēja mūziku no skaņu platēm un lentēm, līdz 1954. gada 4. jūlijā Radiofona ēterā izskanēja pirmā reportāža no zvejnieku sporta svētkiem Engurē.

Karjeras laikā G. Jākobsons veidojis sporta reportāžas, bijis ziņu diktors – joprojām Latvijas Radio leģenda lasa jaunākās ziņas Latvijas Radio 2 ēterā. Tāpat Gunārs veidojis un vadījis daudzus raidījumus par sportu, teātri, mūziku un literatūru, kā “Dzirkstele”, “Ritums”, “Monopols”, “Piespēle” un savulaik tik iemīļoto “Mikrofonu”. Harismātiskais diktors lasījis literāros tekstus un dzeju, piedalījies izcilu latviešu režisoru raidlugās un ierunājis pasakas bērniem.

Gunārs Jākobsons vairāk nekā divas desmitgades ir komentējis Dziesmu un deju svētkus un vairāk nekā 40 gadu garumā īpaši aizrautīgi ēterā sekojis līdzi hokeja un futbola spēlēm. Gunārs strādājis par sporta žurnālistu 13 Olimpiskajās spēlēs un 30 Pasaules hokeja čempionātos, vadījis vairāk nekā 5000 dažādu sporta pārraižu.

2011. gadā Gunārs Jākobsons kļuva par Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieri. Profesionālais darbs žurnālistikā ir novērtēts arī ar daudzām citām balvām: 1997. gadā saņemta Jāņa Lintera prēmija par ilgstošu un izcili veiktu darbu, 2000. gadā par lielo ieguldījumu radiožurnālistikā saņemts “Cicerona” goda nosaukums. 2006. gadā par ilggadējo darbību Pasaules čempionātu komentēšanā Gunāru godināja ar Starptautiskās hokeja federācijas balvu par mūža ieguldījumu, savukārt 2010. gadā – apbalvoja ar Latvijas Gada balvu sportā par mūža ieguldījumu.

Saruna ar jubilāru ŠEIT