×
Mobilā versija
+6.6°C
Mirta, Ziedīte
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
11. jūlijs, 2014
Drukāt

Leģendārie RAF busiņi dodas vēsturiskā braucienā pa Latviju

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Jelgavā pie Sv. Trīsvienības baznīcas torņa 11. jūlijā dots starts vēsturiskam autobraucienam ar leģendārajiem RAF busiņiem – Latvijas autobūves goda aplis “Ar Latvijām pa Latviju”. Pirms tam RAF busiņi iegriezās arī savās dzimtajās mājās, lai sagatavotos turpmākajam braucienam – bijušajā RAF rūpnīcā, kas šodien atrodas NP Jelgavas Biznesa Parka teritorijā.

“Ir pagājuši 60 gadi, kopš autoremonta rūpnīca Rīgā, Duntes ielā, tika nodēvēta par RAF. Lielāko daļu RAF pastāvēšanas laika busiņu ražotne atradās Jelgavā, kas šodien ir “NP Properties” industriālais parks “NP Jelgavas Biznesa Parks”. Esam priecīgi, ka leģendārie RAF busiņi “Latvija” vēl pirms tālā ceļa iegriezās “dzimtajās mājas”, kur vienā no oriģinālajiem RAF korpusiem ir izstādīti arī citi RAF busiņi no Andra Dambja kolekcijas,” sacīja “NP Properties” valdes priekšsēdētaja” Elta Moiseja.

Brauciens “Ar Latvijām pa Latviju” tiek veikts ar trijiem RAF ražotajiem busiņiem un autobusu ražotājfirmas a/s “AMO PLANT” Latvijā ražoto autobusu “Ambassador”.

Tā mērķis ir atgādināt Latvijas iedzīvotājiem faktu, ka Latvija bijusi un ir valsts ar savu autobūves industriju. Brauciena laikā tiks prezentēta Latvijas autobūves vēsture un šodiena, cilvēki varēs satikties ar spilgtām personībām, RAF izmēģinātājiem un pasaules apceļotāju Valdi Brantu.

Jānis Dambītis, “Amo Plant” pārstāvis un projekta “Ar Latvijām pa Latviju” organizators izteicies: “No Jelgavas RAF busiņi tālāk dodas bijušās Kurzemes Zemgales hercogistes pilsētām Kandava, Talsi, Roja, Kolka, Mazirbe, Ventspils, Kuldīga. Katrā no pilsētām, kurā RAF busiņi viesosies, centīsimies bagātināt pilsētas notikumus. Piemēram, Rojā piedalīsimies kabrioletu svētku braucienā kopā ar Neptūnu. Tiek plānoti arī goda apļi pa Latgali un Vidzemi, bet brauciena finišs būs Rīgā Duntes ielā 34, kur RAF tika pie sava nosaukuma. Nešaubos, brauciens būs aizraujošs!”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+