×
Mobilā versija
Brīdinājums +7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
12. novembris, 2015
Drukāt

Leģendārie “Remix” 30. jubileju svin koncertturnejā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas rokmūzikas leģenda “Remix” šoruden, atzīmējot 30. jubileju, no 14. līdz 18. novembrim Rēzeknē, Cēsīs, Rīgā un Liepājā sniegs īpašus koncertus. Skanēs instrumentālā mūzika un populārākās “Remix” dziesmas jaunradītos aranžējumos kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri.

“Remix” dibināts 1985. gadā pēc Raimonda Paula, toreizējā Radiokomitejas mūzikas redakcijas galvenā redaktora aicinājuma ģitāristam Aivaram Hermanim sapulcēt Latvijas labākos mūziķus, kuri kļuva par radio štata darbiniekiem. “Remix” sastāvā līdzās Hermanim muzicēja un komponēja Uldis Marhilēvičs, Igo, Vilnis Krieviņš basu spēlēja Jevgeņijs Ščapovs, pēc viņa – Eduards Glotovs. Turklāt visi “Remix” mūziķi, izņemot Ščapovu, ir liepājnieki.

Grupa spēlēja popu, roku, džezu, savas un citu autoru kompozīcijas, strādāja kā Paula dziesmu dziedātāju pavadītājansamblis ierakstos un koncertos. Tās dalībnieki profesionāļu aptaujās regulāri atzīti par Latvijas labākajiem mūziķiem. Pēc Igo uzvaras jauno dziedātāju konkursā “Jūrmala ’86” sākās “Remix” starptautiskā koncertdarbība, sevišķi pēc tam, kad grupa ieguva saimniecisko pastāvību Liepājas Jaunatnes centrā. “Remix” uzstājušies daudzviet bijušajā Padomju Savienībā, arī Norvēģijā, Vācijā, Somijā, Polijā u. c. 1989. gadā grupu pamanīja ASV menedžeri un mūziķi devās pāri okeānam. Taču plāni mainījās, grupa tika transformēta un šķita, ka “Remix” beidzis eksistēt.

Tomēr 90. gadu vidū klajā nāca “Remix” labāko dziesmu albums “Remix Gold”. Turpmāk grupas mūziķi darbojās katrs uz savu roku, taču ik pa laikam sastapās kopīgos priekšnesumos, piemēram, Ulda Marhilēviča jubilejā, 1998. gada “Liepājas dzintarā”. Arī šajā gadsimtā ik pa laikam “Remix” dalībnieki mēdz apvienoties, lai sniegtu ekskluzīvus koncertus, kas nevar atstāt vienaldzīgus pat izsmalcinātākos mūzikas gardēžus.

Īpašs notikums ir sadarbība ar Liepājas Simfonisko orķestri. Šādā partnerībā “Remix” ir uzstājies gan 80. gadu beigās, gan pirms gada, kad Liepājā tika atzīmēta komponista Viļņa Šmīdberga jubileja, solot, ka nākamais koncerts dzimtajā pilsētā notiks jau jaunajā zālē “Lielais Dzintars”. Solījums tiek turēts un arī jubilejas lielkoncertos “Remix” saspēlēs ar Liepājas Simfonisko orķestri diriģenta Jēkaba Ozoliņa vadībā.

Jubilejas koncertu viesmākslinieki būs dziedātāja Ieva Kerēvica, Ivars Kalniņš (perkusijas) un pūšamo instrumentu grupa Ulda Ziediņa vadībā. Kādreizējiem kolēģiem pievienosies arī “Remix” sākotnējā sastāva basģitārists Jevgeņijs Ščapovs.

Varbūt noder!!

14. XI 18.00 Rēzeknē Latgales vēstniecībā “Gors”

15. XI 18.00 Cēsīs Vidzemes koncertzālē “Cēsis”

16. XI 19.00 Rīgā Dailes teātra Lielajā zālē

17. XI 18.00 un 18. XI 18.00 Liepājas koncertzālē “Lielais Dzintars”

Biļetes: “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 12 – 50

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+