Leģendāro Akurāteres dziesmu “Manai tautai” izmanto divvalodības atbalstītāji 0

Dziedātājas Ievas Akurāteres izpildīto leģendāro dziesmu “Manai tautai”, kas 1988.gadā kļuva par neoficiālo Atmodas himnu, izmantojuši divvalodības atbalstītāji, par ko dziesmas autori un Akurātere paudusi sašutumu, jo tas maldina sabiedrību.

Reklāma
Reklāma
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
TV24
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 88
“Meita raudāja, zvanīja, nesaprotot, kur atrodas!” Šoferis Ogrē vienaldzīgi izsēdina 10 gadus vecu meitenīti nepareizā pieturā 71
Lasīt citas ziņas

Interneta platformā “Vimeo” kāds lietotājs ar vārdu Captain Lee ievietojis klipu, kurā aicina piedalīties 18.februārī gaidāmajā tautas nobalsošanā par Satversmes grozījumiem, kas paredz valsts valodas statusu krievu valodai. Klipā tiek parādīta arī vēlēšanu zīme, kurā ievilkts krustiņš iepretim vārdam “par”, kas nozīmē atbalstu oficiālajai divvalodībai Latvijā.

Par savas dziesmas izmantošanu šādā klipā sašutumu izteikusi Akurātere, kā arī dziesmas autori Andris Ritmanis un Brigita Ritmane-Džemesone. Viņi to uzskata par sabiedrības maldināšanu un jau sazinājušies ar portālu, lūdzot šo video izņemt.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Šajā videoierakstā viltīgi un maldinoši izmantota Ievas Akurateres ierakstītā dziesma “Manai tautai”, kas 1988.gadā kļuva par neoficiālo Atmodas himnu un 2008.gadā par Latvijas Likteņdziesmu. Kopā ar Ievu Akurateri, mēs ‒ “Manai tautai” dziesmas autori Brigita Ritmane-Džemesone un Andris Ritmanis ‒ protestējam pret mūsu dziesmas nelegālu un nelietīgu izmantošanu, kas, mūsuprāt, ir kaitīga Latvijas Republikai un tās pilsoņiem,” sacīts paziņojumā.

Viņi uzsver, ka ir svarīgi 18.februārī balsot pret krievu valodu kā oficiālu valsts valodu Latvijā.

Jau ziņots, ka tautas nobalsošana par Satversmes grozījumiem gaidāma pēc desmit dienām ‒ 18.februārī. Likumprojekts paredz mainīt Satversmes 4., 18., 21., 101. un 104.pantu, iekļaujot tajos nosacījumu par krievu valodu kā otru valsts valodu, nosakot, ka arī pašvaldībās darba valodas ir latviešu un krievu valoda un ikvienam ir tiesības saņemt informāciju latviešu un krievu valodā.

Tautas nobalsošanas zīmē būs jautājums “Vai jūs esat par likumprojekta “Grozījumi Latvijas Republikas Satversmē” pieņemšanu, kas paredz krievu valodai noteikt otras valsts valodas statusu”? Iespējamie atbilžu varianti ir “Par” un “Pret”.

Ja vēlētājs atbalsta izmaiņas Satversmē, kas paredz noteikt krievu valodai otras valsts valodas statusu, tad viņam tautas nobalsošanas zīmē jāatzīmē atbilde “Par”.

Taču, ja vēlētājs neatbalsta krievu valodas noteikšanu par otru valsts valodu Latvijā, tad tautas nobalsošanas zīmē jāatzīmē atbilde “Pret”.

Nākot tuvāk referendumam, ik dienu dažādas sabiedrības grupas izsaka publiskus aicinājumus nepalikt mājās un paust savu viedokli par valodu.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.