×
Mobilā versija
Brīdinājums +28.3°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
13. septembris, 2016
Drukāt

Leģendāro Pļisecku pieminēs vienreizējā uzvedumā

Foto: LETAFoto: LETA

9.oktobrī Borisa un Ināras Teterevu mākslas programmas TeTE-a-TeTE 2016 ietvaros Latvijas Nacionālās operas Jaunajā zālē notiks leģendārajai baletdejotājai Maijai Pļiseckai veltīts uzvedums “Maija. Mūžam”, pastāstīja sabiedrisko attiecību speciāliste Inga Vasiļjeva.

Uzvedumā leģendārās baletdejotājas Maijas Pļiseckas dzīvē būtisko mūziku interpretēs pasaules slavenais vijolnieks Gidons Krēmers ar orķestra KREMERata Baltica solistiem un Frederika Šopēna pianista konkursa laureāti Juliannu Avdejevu, savukārt fragmentus no Maijas Pļiseckas atmiņām lasīs aktrise Jūlija Rutberga (Krievija) un žurnālists Sergejs Nikolajevičs (Krievija, žurnāla SNOB galvenais redaktors).

Maijas Pļiseckas personības spilgtais starojums spoži iesniedzas nākotnē, viņa radījusi atbalsi ne vien laikabiedros, kuriem bija iespēja redzēt mākslinieci skatuves dzīves pilnbriedā, bet arī vairākas desmitgades cilvēkos visā pasaulē. Viņas atmiņās trāpīgi iezīmējas laikmets, cilvēki, notikumi un atmosfēra, nu jau ikonisku mākslas darbu tapšana un cilvēciskās kaislības ārpus skatuves.

“Neparastā vakara ideja radās jau pagājušajā gadā, kad ar mūsu Fonda atbalstu tika izdota Maijai Pļiseckai veltītā grāmata “Maija un citi”, ” stāsta mecenāts Boriss Teterevs. “Taču ar leģendāro baletdejotāju iepazinos jau 2005. gadā, un kopš tā laika esmu atbalstījis viņu vairākkārt. Mīļā piemiņā turu arī viņas fotogrāfija ar veltījumu mums. Apbrīnojama sieviete un māksliniece, kurai līdzīgu nav.”

Krievijas žurnāla “Snob” galvenā redaktora Sergeja Nikolajeviča un Borisa un Ināras Teterevu fonda izauklētā ideja – lasījumu un mūzikas dialogā pieskarties Maijas Pļiseckas pasaulei – tikai vienu reizi būs skatāma Rīgā, Latvijas Nacionālās operas Jaunajā zālē.

“Maija Pļisecka. Izcila personība, leģendārs liktenis, fantastiska sieviete. Neviens un nekda nespēs ar viņu sacensties ne uz skatuves, ne dzīvē. Lai kur viņa parādītos, visi skatieni tika vērsti tikai viņas virzienā. Lai ko viņa teiktu, vienmēr iestājās pirmsģīboņa klusums, it kā Maija Mihailovna nebūtu baletdojotāja, bet gan pītija, kas pareģo un buras kameru priekšā. Pat viņas aiziešana savas deviņdesmitgades priekšvakarā 2015. gada maijā bija kā skatuves cienīgs žests – lepns un nepakļāvīgi skaists,” stāsta žurnālists, pasākuma idejas autors Sergejs Nikolajevičs, kurš Maijas Pļiseckas skatuves un dzīves gaitām sekojis daudzus gadus un bijis baletdejotājas ģimenes draugs.

Koncertā skanēs Rodiona Ščedrina, Morisa Ravēla, Franca Šūberta un Frederika Šopēna mūzika.

Biļetes – visās “Biļešu Paradīzes” kasēs. Pasākums notiks krievu valodā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+