×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.0°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
28. oktobris, 2016
Drukāt

Leģendu nakts, rotu izstāde, izrāde “Brīnumdaris”. LA.lv izvēle nedēļas nogalei

1. Leģendu nakts pilīs un muižās

1no6
Aleksandra Tolopilo fotoAleksandra Tolopilo foto
Aleksandra Tolopilo foto

Muižas ver durvis jau piekto gadu
29. oktobrī jau 5. gadu vairāk kā 30 Latvijas pilīs un muižās norisināsies Latvijas Piļu un muižu asociācijas organizētā Leģendu nakts, kad stāsti, nostāsti, vēsturiski fakti kļūs par realitāti un ceļotājs par daļu no tās. Leģendu nakts būs iespēja iepazīt vēsturiskās ēkas, izdzīvot neparastus notikumus un satikt pārsteidzošas personības. Pilnu programmu iespējams apskatīt ŠEIT, bet mēs piedāvājam ieskatu pāris interesantākajos sarīkojumus.

Abgunstes muiža no plkst. 19 līdz 23 aicina uz spēli “Abgunstes leģendas” – piedzīvojumu mīklu un loģikas spēļu (kvestu) cienītājiem. Spēlē var piedalīties komanda no diviem līdz pieciem cilvēkiem, tā notiks reizi pusstundā, tādēļ vēlams iepriekš rezervēt iepsēju piedalīties! Tāpat Abgunstes muižā notiks spoku ķērāju darbnīca, filma “Tas kungs jau prasa ēst”, kā arī vīnu degustācija, piekožot muižas leģendārās pankūkas ar pašmāju ievārījumiem. Ieeja brīva.

Cēsu Jaunā pils piedāvā ieskatīties fon Zīversu ģimenes ikdienā, jo no plkst. 19:30 Pilsmuižā būs sastopams grāfs Karls Gustavs fon Zīverss un viņa kundze Helēna fon Zīversa, kā arī mājskolotājs, dzejnieks, dejotāji, mūziķi un muzikanti, stāstnieki, kalpotāji. Tēmas: higiēna un smaržas, mājas muzicēšanas tradīcijas muižās – kopā ar deju grupu “Magnolija” varēs apgūt 19. gadsimta dejas soļus, izdancoties kopā ar Amatas novadsa folkloras kopu “Ore”, noklausīties klavesīna mūziku Leldes Krastiņas (klavesīns) un Elitas Ezermales (flauta) izpildījumā. Ieejas maksa: 3 eiro pieaugušajiem; 1,50 eiro skolēniem, studentiem, pensionāriem un Cēsu Drauga kartes īpašniekiem.

Dikļu pilī azartiska gida pavadībā plkst. 18, 21 un 23 varēs iepazīt grezno kamīnu kolekciju un Atmodas laika mākslinieku gleznu kolekciju, pa ceļam sasveicinoties ar sastapt baroniem, muižkungiem un viņu daiļajām kundzēm – varbūt pat sastopot leģendām apvīto pils dāmu Šarlottu. Ekskursijas noslēgumā apmeklētāji varēs sasildīties ar karstu tēju pie iekurta kamīna Cigāru zālē, vērojot „Dikļu pils metamorfozes” – video projekciju par Dikļu muižas pārtapšanu no pamestas traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas līdz vienai no skaistākajām celtnēm mūsdienu Latvijā. Plkst. 20 ar akustisku solo koncertu viesosies džeza izpildītāja Elīza Baķe, ģitāras virtuozes Māras Bulas un samtainā kontrabasa pavēlnieka Jāņa Rubika pavadījumā izpildot iemīļotus un ne tik bieži dzirdētus džeza standartus, kā arī oriģinālkompozīcijas, kas radušās iedvesmojoties no dažādiem džeza un populārās mūzikas grandiem.

Jaunpils pilī no plkst. 18 Leģendu nakts ieskandināšanā sadziedāsies Rīgas Latviešu biedrības jauktais koris, Jauktais koris “Grindeks”, Jaunmārupes jauktais koris “Universum”, Studenšu Prezidiju konventa sieviešu koris un Jaunpils jauktais koris. Plkst. 19 – 24 gaidāma Leģendu nakts skandināšana – pils leģendas Ēnu teātra uzvedumos, iedzīvojumu spēle “Pils mistērija” pagrabos, vēja zvanu, mūzikas instrumentu un radošās darbnīcas, kā arī izstādes, Bruņinieku pagrabiņš un citas muzeja ekspozīcijas. Ugunskurs, silta tēja un vēja zvanu skaņas. Ieeja: bez maksas.

Lūznavas muiža Leģendu nakts un festivāla “Dzīvā mūzika” ietvaros piedāvās “Cimboļu mūzikas svētkus”, kur tiks atklātas leģendas par šo visā Latvijā 18. un 19. gadsimtā tik populāro mūzikas instrumentu. Cimboļu mūzikas svētki būs pirmais mēģinājums saaicināt vienā pasākumā spēlmaņus no visas Latvijas, kā arī iepazīstināt ar instrumenta spēles tradīcijām un cimboļu mūzikas attīstības tendencēm kaimiņzemēs. Ieejas maksa: 3-5 eiro.

  1. Leģendu nakts pilīs un muižās
  2. Kopā ar bērniem
  3. Stila un elegances cienītājiem
  4. Džeza un baroka mūzikas skaņās
  5. Tautiskās noskaņās
  6. Neizejot no mājām

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+