×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
19. jūlijs, 2012
Drukāt

“Legia” fani ālējas Liepājā

Foto: liepajniekiem.lvFoto: liepajniekiem.lv

Polijas futbola kluba “Legia” fani šodien ālējas Liepājā, apķēpājot ēku sienas, publiski lietojot alkoholu un spridzinot pirotehniku. Vairāki no poļu faniem aizturēti. UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas kārtas spēle starp “Liepājas metalurga” un “Legia” komandā sāksies pulksten 18. 

Varšavas “Legia” komandas fani, kas ar savu uzvedību negatīvā nzoīmē izcēlušies jau vairākkārt, Liepājā sāka ierasties jau vakar. Spēles dienas rīta stundās viņu skaits pieauga, bet pilnā sastāvā “Legia” fanu armija būs tikai īsi pirms spēles sākuma. Tad arī varēs apjaust poļu fanu kopēju skaitu pilsētā, kas dažādās prognozēs tiek lēsts no diviem līdz trīs tūkstošiem.

 

Sprāgst petardes, apzīmētas sienas, izsisti stikli

Ceturtdienas rīta pusē jau ir konstatēti vairāki grafiti zīmējumi uz ēkām un objektiem Liepājā, arī viens automašīnas apzīmēšanas gadījums. Liepājas portāls “liepajniekiem.lv” vēsta, ka šorīt jau ap plkst.9 bariņš līdzjutēju ar alus pudelēm rokās manīti Kūrmājas prospekta galā, kur atbraukušie novietojuši savas automašīnas. Skaļa dziedāšana un bļaustīšanās, kā arī petaržu spridzināšana manāma jau no vakardienas. Kā jau poļu faniem ierasts, lietā tiek likti arī krāsas baloniņi, iespējams, huligānu darbs ir arī izdauzītais stikls Pasta ielā bijušajam dzērienu veikaliņam. Poļu komandas līdzjutēji nav žēlojuši arī gaismas virteni, kas stiepās no Jūrmalas parka līdz “Red Sun Buffet” pludmales bāram. Pēc aculiecinieku stāstītā, daudzas no lampiņām esot jau sasistas.

Liepājas pilsētas pašvaldības policijas sabiedrisko attiecību speciāliste Ineta Mikute aģentūru LETA informēja, ka dažiem poļu faniem jau noformēti administratīvā pārkāpuma protokoli par ēku sienu apzīmēšanu un par atrašanos alkohola reibumā sabiedriskā vietā vai alkohola lietošanu publiskā teritorijā. Šodien pašvaldības policija Liepājā strādā pastiprinātā režīmā, un daudzi darbinieki atsaukti no atvaļinājuma. Pēc Mikutes teiktā, kopumā policija kontrolē situāciju. Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes pārstāve Signe Šteinberga aģentūru LETA informēja, ka arī Valsts policijā pastiprināta uzmanība tiek veltīta futbola fanu izdarībām. Situācija tiek kontrolēta, policija strādā pastiprinātā režīmā Liepājas pilsētas teritorijā, īpaši Jūrmalas parka apkaimē.

Viņa arī apstiprināja, ka pa ceļam uz Liepāju no Lietuvas puses šorīt aptuveni 40 cilvēku no poļu futbola faniem bija ieradušies veikalā “Auda” Nīcā, kur pirkuši dažādas preces, bet daži burzmā pamanījušies arī nozagt alkoholiskos dzērienus. Veikala videonovērošanas kamerās minētie nodarījumi ir fiksēti. Nozagtās preces ir atgūtas un atdotas veikalam. Tiek precizēti notikušā apstākļi.

Tomēr, kā liecina ieraksti mikroblogošanas vietnē “Twitter”, policija poļu viesus nespējot savaldīt, liecina pilsētas iedzīvotāju un viesu novērojumi. Sociālajos tīklos internetā parādās ziņas no Liepājas, ka atbraukušie poļu fani “pieķēza pilsētu ar grafiti, bet policiju tuvumā neredz”, tāpat fani esot “apķēpājuši pamatni piemineklim jūrā pazudušajiem”, taču policisti neesot manīti.

 

Problēmas ar “Legia” faniem jau pa ceļam Lietuvā

Tāpat pa ceļam uz Latviju Lietuvas pilsētā Palangā tikuši aizturēti 13 Polijas huligāni, vēsta ārzemju mediji. Cauri Lietuvai uz Latviju devušies aptuveni 1500 poļu līdzjutēji, no kuriem aptuveni 300 klasificējami kā futbola huligāni. Cieši sadarbojoties ar kolēģiem Latvijā, uz Lietuvas un Latvijas robežas konfiscēta virkne aizliegtu priekšmetu, ieskaitot nažus. Savukārt liepajniekiem.lv, atsaucoties uz lietuviešu ziņu portālu ru.delfi.lt raksta, ka Lietuvas policija no poļu kolēģiem saņēmusi informāciju, ka uz spēli Liepājā dodas ap 300 automašīnu ar agresīvi noskaņotiem līdzjutējiem. Pēc Polijas policijas rīcībā esošās informācijas, uz Liepāju kopumā varētu doties ap 1500 līdzjutēju, no kuriem daudzi ir policijai zināmi huligāni. Jau Klaipēdā viņi uzvedušies cūciski, kādā degvielas uzpildes stacijā dzērumā izpauduši savu agresiju, lamājuši garāmgājējus, ar krāsas baloniņiem appūtuši sienas un spridzinājuši petardes. Lietuvas policija pārbauda poļu mašīnas un jau ir konfiscējusi gāzes baloniņus, metāla stieņus u.tml. Vairāki fani ir arī aizturēti.

 

Policija aicina nepakļauties provokācijām

Rēķinoties ar to, ka Polijas komandas “Legia” fani arī citur pasaulē ir izcēlušies ar samērā izaicinošu uzvedību, Liepājas iedzīvotājus policija aicina nepakļauties nekāda veida iespējamām provokācijām. Policija arī iesaka nenovietot automašīnas stadiona tuvumā – uz Liepu, Peldu un citām ielām. Līdzjutēji tiek aicināti uz stadionu doties kājām, kā arī izmantot taksometra vai sabiedriskā transporta pakalpojumus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+