×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
16. marts, 2013
Drukāt

Leģionāru atceres diena pie Brīvības pieminekļa sākusies klusi

Foto-LETAFoto-LETA

Pretēji iepriekšējos gados novērotajai klaigāšanai un dažādiem savstarpējiem apvainojumiem, leģionāru atceres pasākumi un to pretinieku aktivitātes šorīt pie Brīvības pieminekļa paiet klusi, novēroja aģentūra LETA.

Bastejkalna pusē biedrība “Apvienība pret nacismu” uzstādījusi improvizētas karātavas, kurās pakārtas fotogrāfijas ar koncentrācijas nometņu ainām. Pasākumā piedalās ap 10 aktīvistu.

Otrpus piemineklim pulcējas biedrības “Gustava Celmiņa centrs” domubiedri, kas pieteikuši piketu leģionāru piemiņai. Arī viņu aktivitātes ir gauži nemanāmas.

Vairāki biedrības “Apvienība pret nacismu” aktīvisti šorīt pie Brīvības pieminekļa nolika vainagus nacisma upuru piemiņai. Kamēr viņi devās pāri pieminekļa laukumam, apkārt valdīja pilnīgs klusums, novēroja aģentūra LETA. Leģionāru atceres pasākumu dalībnieki neizrādīja nekādas emocijas, tikai vēroja notiekošo.

Pēc vainagu nolikšanas biedrības “Apvienība pret nacismu” pārstāvji Tatjana Ždanoka (PCTVL) un Josifs Korens aprunājās ar pašu aicinātajiem viesiem no ārvalstīm un atbildēja uz dažiem žurnālistu jautājumiem.

Īsi pirms plkst.11 pie Brīvības pieminekļa pulcējās aptuveni simts jauniešu ar Latvijas un dažiem Igaunijas un Lietuvas karogiem. Viņi, kā ierasts, pie pieminekļa veidoja karogu aleju, kad gājienā uz pieminekli devās organizācijas “Daugavas vanagi Latvijā” domubiedri.

Jaunieši pie pieminekļa sanesa daudz ziedu, ar tiem nosedzot biedrības “Apvienība pret nacismu” atnestos vainagus.

Pēc dievkalpojuma Doma baznīcā gājienā uz pieminekli devušies vairāki simti organizācijas “Daugavas vanagi Latvijā” domubiedru, tostarp Nacionālās apvienības politiķi. Gājienā piedalās visdažādākā gadagājuma ļaudis.

Valsts policijas sabiedrisko attiecību nodaļas priekšniece Sigita Pildava aģentūrai LETA teica, ka šorīt neviena persona saistībā ar leģionāru atceres dienas pasākumiem nav aizturēta.

Notiekošo vēro un fiksē ļoti liels skaits žurnālistu un fotogrāfu, arī daudz žurnālistikas studentu.

Kā ziņots, saistībā ar leģionāru atceres pasākumiem un to pretinieku aktivitātēm pagājušajā naktī ap Brīvības pieminekli izveidotas nožogojošās barjeras. Pieminekļa apkārtnē dežurē policisti un ugunsdzēsēji.

Rīgas centrā šodien notiek vairāki pasākumi, kuros dažādas organizācijas paudīs pretējus viedokļus par leģionāru piemiņas godināšanu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+