×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
18. janvāris, 2012
Drukāt

Leģionāru atceres dienā pieteikti trīs gājieni


Latviešu leģionāru atceres dienā, 16. martā, šogad pieteikti trīs gājieni. Jau 2009. gadā gājienu pieteikuši “Daugavas Vanagi”, bet šā gada janvārī saņemts atsevišķs iesniegums arī no “Daugavas Vanagu” Limbažu nodaļas, kā arī no Gustava Celmiņa centra vadītāja Igora Šiškina jeb tā sauktajiem pērkonkrustiešiem.


No plkst.10 līdz 13 gājienā no Doma laukuma pa Zirgu ielu cauri Līvu laukumam un tālāk pa Kaļķu ielu līdz Brīvības piemineklim plāno doties aptuveni 100 cilvēki no “Daugavas Vanagu” Limbažu nodaļas.

“Daugavas Vanagi Latvijā” jau 2009. gadā šajā dienā pieteikušies doties identiskā gājienā no plkst. 11 līdz 14, un plānots, ka tajā piedalīsies ap 300 cilvēku, kas noliks ziedus pie Brīvības pieminekļa un plānojuši nelielu sapulci.

Savukārt pērkonkrustieši gājienā no Doma laukuma līdz Brīvības piemineklim dosies no plkst. 10 līdz 12, plānots, ka tajā piedalīsies 50 cilvēku.

Rīgas domes pārstāvis Uģis Vidauskis norāda, ka pasākumi pieteikti likumā noteiktajā kārtībā, taču pieteikumi domē vēl nav izskatīti, jo šobrīd to darīt neesot jēgas – pasākumi var tikt atcelti vai mainīta plānoto notikumu kārtība, turklāt vēl ir par agru lūgt drošības iestāžu atzinumu, jo situācija var mainīties.

Šo gājienu mērķis ir latviešu leģionāru pieminēšana. Gājiena laikā “Daugavas Vanagi” tradicionāli dodas gājienā no Doma baznīcas līdz Brīvības piemineklim, kur noliek ziedus. Leģionāru atceres dienā tradicionāli aktivizējas arī tā saucamie antifašisti, kas aicina nepieļaut latviešu leģionāru godināšanu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+