×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
16. marts, 2017
Drukāt

Leģionāru piemiņas gājiena laikā likumsargi aiztur divus vīriešus

Foto  Timurs SubhankulovsFoto Timurs Subhankulovs

Likumsargi īsi pirms plkst.12 pie Brīvības pieminekļa aizturējuši divus jaunus vīriešus, kuri izkliedza dažādus tekstus krievu valodā.

Biedrības “Daugavas Vanagi Latvijā” rīkotā leģionāru atceres gājiena dalībniekiem sapulcējoties pie pieminekļa, divi jauni vīrieši, kuri, kā novēroja aģentūra LETA, jau iepriekš gaidījuši gājiena tuvošanos, sākuši izkliegt dažādus saukļus, piemēram, “Fašisms neies cauri” un Kauns Latvijai” krievu valodā.

Vīriešiem pie jakām bija piespraustas Georga lentītes. Pēc provocējošo saukļu izkliegšanas, kārtības traucētājus aizveda policija, bet visu ceļu līdz policijas transportam viņi turpināja kliegt.

Kā ziņots, šodien Rīgā norisinās tradicionālie leģionāru piemiņas dienas pasākumi un protesti pret tiem. Tradicionāli plašākais pasākums ir biedrības “Daugavas Vanagi Latvijā” Limbažu nodaļas pieteiktais gājiens no Svētā Jāņa baznīcas uz Brīvības pieminekli un ziedu nolikšanu pie pieminekļa.

Valsts policija šajā dienā strādā saskaņā ar speciālu sabiedriskās kārtības nodrošināšanas plānu. Policijas galvenais uzdevums ir nodrošināt, lai pasākumā nenotiktu pretēju viedokļu paudēju fiziskas sadursmes.

Drošības policija (DP) paziņojusi, ka provokāciju riski leģionāru piemiņas dienā šogad ir līdzīgi kā iepriekšējos gados. Galvenos riskus rada iespējamie centieni diskreditēt Latviju starptautiski, šķelt Latvijas sabiedrību, izplatot tendenciozu 16.marta piemiņas pasākumu raksturojumu atbilstoši Krievijas vēstures interpretācijai par notikumiem Otrajā pasaules karā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+