×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
16. marts, 2012
Drukāt

Leģionāru piemiņas gājiens beidzas bez nopietniem starpgadījumiem

legionari_nelkes2

Šodien leģionāru piemiņas gājiens Rīgā noslēdzies bez nopietniem starpgadījumiem. LETA jau ziņoja, ka gājienā, pēc policijas aplēsēm, piedalījās aptuveni 2000 cilvēku. Atšķirībā no citiem gadiem gājiena dalībnieki netiek apsaukāti. Ziedus viņi nolika, ejot caur karogu aleju.

Pret leģionāru piemiņas gājienu pie Brīvības pieminekļa protestēja daži desmiti cilvēku, kas sevi dēvēja par antifašistiem. Šogad viņi neizkliedz skaļus saukļus, tikai iesaistījās diskusijās ar piemiņas pasākuma dalībniekiem [par vēsturi].

Kā aģentūru LETA informēja Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieks Andrejs Grišins, Rīgā notikuši tikai trīs pieteiktie pasākumi, savukārt nesankcionēti pasākumi nav konstatēti. “Policijas darbinieki bija pietiekamā skaitā, lai nepieļautu pretējo pušu sadursmes,” teica Grišins.

Viņš norādīja, ka šogad 16.marta pasākumos ir aizturēts mazāk cilvēku nekā pērn. LETA jau ziņoja, ka šodien aizturēti trīs cilvēki.

Šodien piemiņas gājienā piedalījās vairāki nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) politiķi – VL-TB/LNNK Saeimas frakcijas deputāti Kārlis Krēsliņš, Dzintars Rasnačs, Inese Laizāne, Vineta Poriņa, Dzintars Kudums, Ilmārs Latkovskis, Ināra Mūrniece, Raivis Dzintars, Jānis Dombrava un Imants Parādnieks.

Gājienā piedalījās arī Saeimas deputāti Einārs Cilinskis un Dāvis Stalts, kā arī bijušie deputāti Juris Dobelis un Pēteris Tabūns.

Kā novēroja aģentūra LETA, gājienā piedalījās Rīgas domes deputāti Jānis Mārtiņš Skuja, Jānis Atis Krūmiņš, kā arī bijušie pašvaldības deputāti Dainis Kalns un Modris Jaunups. Pasākumā piedalījās arī Tieslietu ministrijas parlamentārais sekretārs Jānis Bordāns un bijušais “tēvzemiešu” ministrs Normunds Broks.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+