×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
16. marts, 2015
Drukāt

Leģionāru piemiņas gājiens noslēdzies; tajā piedalījās aptuveni tūkstoš cilvēku (Foto, video) (6)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Gājiens un ziedu nolikšana, godinot latviešu leģionārus, ir noslēgusies mierīgi, novēroja aģentūra BNS.

Pasākuma dalībnieki pie pieminekļa devās ar ziediem Latvijas un Ukrainas karogu krāsās. Tika nesti Igaunijas, Latvijas un Lietuvas karogi. Kāda gājiena dalībnieku rokās bija plakāts ar uzrakstu : “Nē okupācijas varām! Jā – brīvai Latvijai!”.

Pie Brīvības pieminekļa tika dziedātas leģionāru dziesmas. Noslēdzoties gājienam, tā dalībnieki pie pieminekļa nodziedāja Latvijas himnu.

Kāds pasākumā sastaptais Baltkrievijas opozicionārs aģentūrai BNS sacīja, ka viņš ir ieradies, lai atbalstītu tos, kuri cīnījušies par brīvību. Viņš sevi raksturoja kā Aleksandra Lukašenko varas pretinieku un pauda nosodījumu Nacionālajai apvienībai, kuras politiķi brauc uz Baltkrieviju un spēlē ar Lukašenko hokeju. “Kā jūs domājat, kādā valodā viņi ar Lukašenko runāja? Ne jau nu latviešu. Kas gan tie par nacionālistiem,” pauda no Baltktrievijas atbraukušais opozicionārs.

Savukārt kāds vīrietis aģentūrai BNS pauda savu nosodījumu par šāda pasākuma rīkošanu Rīgā. Vīrietis pastāstīja, ka viņa tēvs cīnījies latviešu leģiona rindās, ticis sagūstīts un noācis Anglijā. Viņš pauda uzskatu, la leģionāri tika vardarbīgi iesaukti militāros formējumos, viņu likteņi ir traģiski un “nevajag no tā taisīt cirku”.

Jau ziņots, ka pirmdien tika rīkots piemiņas dievkalpojums, gājiens un ziedu nolikšana pie Brīvības pieminekļa, lai godinātu Otrā pasaules karā bojā gājušos latviešu leģionārus. pasākumu rīkoja organizācija “Daugavas vanagi”.

Mazliet agrāk piketā pie Krievijas vēstniecības piedalījās gandrīz 20 cilvēku. Sanākušie turēja rokās plakātus, kuros minēts, ka latviešu leģiona izveide 1943.gada bija starptautisko tiesību pārkāpums un leģionāri bija upuri, nevis nacisti. Kāds vīrietis bija ieradies arī  arī Ukrainas karogu. Protesta akcija notika klusumā.

Šodien arī pie Vācijas vēstniecības notika pikets, lai sabiedrībai un medijiem atgādinātu par PSRS un nacistiskās Vācijas īstenoto prettiesisko rīcību okupētās Latvijas teritorijā Otrā pasaules kara laikā. Līdzīgs pikets šodien notika arī pie Krievijas vēstniecības.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. KO nu KURŠ UZSKATA PAR APKAUNOTĀJIEM???????? Kauns ir virināt muti un aizskart cilvēkus par tematiem, kuri pašam nav piedzīvoti uz savas ādas un pieredzēti!!! Tos, kas to izbaudījuši uz savas ādas, NEVIENS VAIRS NEPIESPIEDĪS MANĪT SAVU VIEDOKLI!!! NEJAUKSIMIES TUR, KUR NAV SAJĒGAS – IZLIETU ŪDENI NESASMELT… KURŠ, piem. var likt MAINĪT viedokli bērnam par izvešanu uz Sibīriju 1949.gadā un VISU TUR REDZĒTO, PIEDZĪVOTO?????????? K U R Š?????? PALDIES JUMS, SANDRA!!!

  2. Visskumjākais, ka šīs ” lielās politikas arhitekti ” tic pašu stāstam, lai cik arī nožēlojams tas neizklausītos, aizmirstot par to, kā vārdā tik daudz latviešu jaunekļu un vīru ziedoja savas dzīvības un, karu pārdzīvojušie, sabeidza veselību un varbūt vēl visu atlikušo dzīvi noslēdza pēc kara Sibīrijas vergu nometnēs! Reizēm uzdodu sev jautājumu,- vai tam vispār bija un ir kāda jēga – šīm zaudētajām latviešu dzīvībām, nedzīvotajām dzīvēm? Vai līdzīgā situācijā latviešu jaunekļi un vīri būs gatavi cīnīties un pat atdot dzīvību, aizstāvot savu zemi un savus mīļos? To vajadzētu jautāt sev ikvienam latvietim, īpaši tiem, kas ir tautas vadības priekšgalā kā valsts prezidenta kungam vai Ministru Padomes priekšsēdētājas kundzei. No malas vērojot, itin bieži pārņem kauna sajūta, kā viņi rīkojas (ne latviešu tautas vārdā, ne tās interesēs), gļēvi iztopot visām pasaules varām, aizmirstot par savu pamatpienākumu – kalpot latviešu tautai, tās interesēm latviešu zemē, – noliecot galvas godpilnā klusumā, līdz ar visu tautu pieminot un sargājot kritušo karavīru – tautas aizstāvju – svētu piemiņu!

  3. Tā bija r Latvijas nelaime – vairākkārt tikt okupētai , mūsu vīriešiem tikt iesauktiem dažādās ienaidnieku armijās. Un lepoties te nu nav par ko. Mirt par 3.reihu ,šaut ēbrejus – vai to neonacisti uzskata par goda lietu,varonību ?Visa pasaule fašismu ,nacismu ir nosodījusi . Tikai dažādu valstu neonacisti ,skinhedi , muļķīši var sapņot par nacisma atdzimšanu -tāds ir viņu mērķis. Un katrs nacistu pajoliņš jūtas ārietis -pārcilvēks.
    Vairums Eiropas tautu ir ārieši, tai skaitā arī latvieši un krievi…

  4. Nākošgad vajadzētu arīlatviešiem iet ar lozungiem pret neofašistiem. Nedrīkst vienaldzrīgi noskatīties šajos Latvijas valsts apkaunotājos!

  5. Nu re, lielā ažiotāža ap šo dienu beigusies. Valdības ministri un spēka struktūru ierēdņi paši sevi bija uzkurinājuši līdz baltkvēlei! Provokācijas, neparedzētas darbības – ko tik visu sakarsušie prāti neuzbūra! Vai tagad nebūtu laiks nokaunēties to kritušo tūkstošu priekšā, kuru piemiņas dēļ tikai drosmīgie uzdrošinājās nolikt ziedus pie Brīvības pieminekļa? Bet krita taču desmitiem tūkstošu Latvijas jaunekļu un vīru šajā karā, tomēr izrādās, ka viņiem nedrīkst būt sava piemiņas diena tikai tāpēc, ka viņi karoja zaudētāju pusē. Bet ienaidnieks taču bija pareizais,jo jaunus okupantus te neviens negaidīja.
    Vajadzētu kaunēties par aizliegumu nolikt ziedus pie pieminekļa valdības locekļiem, nokaunēties par aicinājumu nevest bērnus pie pieminekļa vai vienkārši nokaunēties par savu mazdūšību un gļēvumu, ko izrādījām, slēpjoties aiz metāla žogiem. Policistu ķēdes un žogi ir vājuma, nevis stipruma pazīme, vai ne tā, “lielās politikas” arhitekti?

Draugiem Facebook Twitter Google+