×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
16. marts, 2012
Drukāt

Leģionāru piemiņas gājiens sasniedzis Brīvības pieminekli

legionari_noliek_ziedus

Aptuveni 1000 leģionāru piemiņas gājiena dalībnieku sasnieguši Brīvības pieminekli, novēroja aģentūra LETA. Atšķirībā no citiem gadiem gājiena dalībnieki netiek apsaukāti. Viņi ziedus pie pieminekļa noliek klusumā.

Gājiena sākumā tā dalībniekus sagaidīja vairāk nekā 20 cilvēki ar Latvijas, Lietuvas un Igaunijas karogiem, izveidojot aleju. Gājiena priekšgalā tiek nests Latvijas karogs, aiz tā iet mācītājs ar ziediem rokās. Gājienā tiek nesti vairāki plakāti, kuros pausts protests pret okupācijas varu.

Gājienā piedalās vairāki nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) politiķi – VL-TB/LNNK Saeimas frakcijas deputāti Kārlis Krēsliņš, Dzintars Rasnačs, Inese Laizāne, Vineta Poriņa, Dzintars Kudums, Ilmārs Latkovskis, Ināra Mūrniece, Raivis Dzintars, Jānis Dombrava un Imants Parādnieks.

Gājienā piedalās arī Saeimas deputāti Einārs Cilinskis un Dāvis Stalts, kā arī bijušie deputāti Juris Dobelis un Pēteris Tabūns.

Kā novēroja aģentūra LETA, gājienā piedalījās Rīgas domes deputāti Jānis Mārtiņš Skuja, Jānis Atis Krūmiņš, kā arī bijušie pašvaldības deputāti Dainis Kalns un Modris Jaunups. Pasākumā piedalījās arī Tieslietu ministrijas parlamentārais sekretārs Jānis Bordāns un bijušais “tēvzemiešu” ministrs Normunds Broks.

Kā ziņots, šodien Rīgā un citviet Latvijā notiek vairāki leģionāru pieminētāju un viņu pretinieku pasākumi.

Rīgā pie Brīvības pieminekļa izvietoti lieli policijas spēki. Notiekošo vēro arī Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis, Kriminālpolicijas priekšnieks Andrejs Grišins. Ieradušās arī Valsts robežsardzes Imigrācijas dienesta amatpersonas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+