×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.5°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
16. marts, 2017
Drukāt

Leģionāru piemiņas pasākums noritējis bez būtiskiem starpgadījumiem; pieci aizturētie (48)

Foto LETAFoto LETA

Šodien Rīgā norisinājās tradicionālie leģionāru piemiņas dienas pasākumi un protesti pret tiem.

12.56 Leģionāru piemiņas gājienā piedalījušies aptuveni 2000 cilvēku. Šogad gājiena dalībnieku skaits ir nedaudz pieaudzis, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem. Kopumā VP vērtējumā pasākums noritējis bez būtiskiem starpgadījumiem.

12.47 Šodien leģionāru piemiņas gājiena laikā likumsargi kopumā aizturējuši piecas personas, informēja policijas pārstāvis Artis Velšs. Divas personas aizturētas par ļaunprātīgu pretošanos policijai, pret viņiem iesākta administratīvā lieta.Vēl trīs personas aizturētas saistībā ar sapulču, gājienu un piketu norises kārtības pārkāpšanu. La.lv jau vēstīja, ka viens no aizturētajiem ir antifašists Aleksandrs Giļmans.

12.33 Leģionāru atceres pasākuma dalībnieki lēnām izklīst.

12.01 Pie Brīvības pieminekļa pulcējušies simtiem cilvēku. Tiek dziedātas leģionāru dziesmas, pieminekļa pakājē turpina gult ziedi.

11.40 Pašpasludinātais antifašists Jānis Kuzins kopā ar vēl diviem cilvēkiem ar nokavēšanos sāk sapulci pie Vācijas vēstniecības.Pasākumu uzrauga vairāk kā desmit policisti.

11.33 Nelielu nesaprašanos gājiena noslēgumā izraisīja vairāki vīrieši, kuri rotājušies ar Georga lentēm, krievu valodā izkliedza pret fašismu un leģionāriem vērstus saukļus, piemēram, “Fašisms neies cauri” un “Kauns Latvijai”. Policija jaunos vīriešus aizturējusi un gājiens turpinās bez starpgadījumiem.

11.30 Pie Brīvības pieminekļa no karogiem izveidota tradicionālā aleja. Leģionāri tiek sveikti ar ziediem.

11.27 Policija aizturējusi politiķi Aleksandru Giļmanu un trīs viņa domubiedrus. Sīkākas ziņas par aizturēšanas iemesliem policija sniegs vēlāk.

11.25 Gājienā devušies arī vairāki Saeimas deputāti no apvienības “Visu Latvijai”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK, viņu vidū ir Imants Parādnieks, Raivis Dzintars, Jānis Dombrava, Ritvars Jansons, kā arī Einārs Cilinskis.

11.23 Biedrības “Daugavas Vanagi Latvijā” rīkotajā leģionāru atceres gājienā no Jāņa baznīcas uz Brīvības pieminekli ar mācītāju Gunti Kalmi gājiena priekšgalā devušies vairāki simti cilvēku.

11.16 Vērot leģionāru gājienu ieradušies arī tā dēvēto antifašistisko organizāciju līderi Josifs Korens, Eduards Gončarovs. Šodien biedrība “Latvijas Antinacistiskā komiteja” atcēlusi pieteikto mītiņu netālu no Brīvības pieminekļa laukuma Bastejkalnā.

11.08 Gājiena organizētāji lūdz policiju no pasākuma norises vietas aizvest divus provakatorus, kas ar plakātiem angļu, krievu un latviešu valodās aicina atcerēties holokaustu un neglorificēt Vācijas armijas rīcību.

11.00 Cilvēki Vecrīgā sāk pulcēties tradicionālajam leģionāru piemiņas dienas gājienam. Dalīnbiekiem pēc Saeimas sēdes pievienojas arī Nacionālās apvienības deputāti.

9.00 situācija pie Brīvības pieminekļa ir mierīga – kārtību uzrauga daudzi likumsargi, no kuriem dažiem līdzi ir arī policijas suņi.

Lai izvairītos no pretēju viedokļu paudēju fiziskiem konfliktiem tradicionālajos leģionāru piemiņas dienas pasākumos Rīgas centrā, Brīvības pieminekļa laukums jau agrā rīta stundā tika apjozts ar dzeltenajām policijas barjerām.

Situāciju patlaban uzrauga daudzi likumsargi.

Šogad atspoguļot 16. marta pasākumus pieteikušies 90 žurnālisti, kas ir par 20 vairāk nekā pērn. Taču krietni sarukusi ārvalstu žurnālistu interese par leģionāru piemiņas pasākumiem. Šogad policija akreditējusi tikai desmit žurnālistus.

Kā ziņots, Valsts policija šodien, leģionāru piemiņas dienā, strādās saskaņā ar speciālu sabiedriskās kārtības nodrošināšanas plānu. Policijas galvenais uzdevums būs nodrošināt, lai pasākumā nenotiktu pretēju viedokļu paudēju fiziskas sadursmes.

Foto LETAFoto LETA

Jau vēstīt, ka šodien Rīgā norisināsies tradicionālie leģionāru piemiņas dienas pasākumi un protesti pret tiem.

No plkst.7 līdz 13 Brīvības pieminekļa laukumā biedrības “Nacionālo karavīru atbalstam” rīkotajā sapulcē tiks atgādināts par 1944.gada 16.martā noritējušajām latviešu leģiona kaujām un tiks skaidrota leģiona kara vēsture garāmejošajiem interesentiem.

Tradicionāli plašākais pasākums būs biedrības “Daugavas Vanagi Latvijā” Limbažu nodaļa pieteiktais gājiens no Svētā Jāņa baznīcas uz Brīvības pieminekli un ziedu nolikšanu pie pieminekļa, kas norisināsies no plkst.11 līdz 13.

Netālu no Brīvības pieminekļa laukuma Bastejkalnā no plkst.10 līdz 14 pasākumu rīko biedrība “Latvijas Antinacistiskā komiteja”. Tās mērķis būšot pieminēt “Waffen SS” upurus un paust nosodījumu “Waffen SS” noziegumu attaisnošanai. Organizatoriem aizliegts izmantot skaņu pastiprinošas ierīces brīdī, kad notiks biedrības “Daugavas Vanagi Latvijā” Limbažu nodaļa pieteiktais gājiens.

Biedrība “Ceturtā atmoda” no plkst.11 līdz 14 rīkos sapulci iepretim Vācijas vēstniecībai Raiņa bulvārī 13. Tā būšot solidaritātes sapulce ar Vācijas antifašistu organizāciju “VVN-BdA”, kas rīkošot protestus pie Latvijas konsulātiem Vācijā un pieprasīšot Vācijas valdībai asi nosodīt Saeimas un Rīgas domes deputātus, kas piedalās provokācijās pret Latviju, kā arī ieviest ekonomiskās sankcijas pret politiķiem un uzņēmējiem, kas piedalās leģiona piemiņas pasākumos Rīgā.

Brīvības pieminekļa laukumā no plkst.17.30 līdz 19 sapulci pieteikusi kāda Alla Berezovska. Sapulce būšot veltīta kritušajiem Latvijas geto un koncentrācijas nometnēs Otrā Pasaules kara laikā. Rīgas izpilddirektors Juris Radzevičs noteicis, ka pasākuma ir jānotiek tajā laukuma pusē, kas atrodas Bastejkalna pusē.

Pievienot komentāru

Komentāri (48)

 1. Malači,nākamgad jau 4000 tautieši būs,pat vairāk jācer!!! Krieviem gan kauna nav,traucē atceres dienu,nu,kāda viņiem daļa pajoliņiem,lai iet un taurē uz savu pārdaugavas monstru.Mēs tak viņiem tur9.maijā neejam netraucējam,lai viņi tur smird veseli!!!!

 2. Kauns gļēvai valdībai Atbildēt

  hmr 16. marts, 2017 12:38
  Atbildēt

  2.Pasaules karu uzsāka krievi kopīgi ar vāciešiem. Abi sociālisti. Tikai vācieši nacionālistiskāki.
  9.maijā daudzi krievi atzīmē uzvaru karā, kuru paši uzsāka un kuriem palaimējās tajā sakaut ar sabiedroto palīdzību savu sākotnējo biedru – vāciešu armiju.
  Tieši 9.maija svinēšana ir fašistisks un nacistisks pasākums. Bet Kučinskis pret to gļēvi neiebildīs un neaicinās prettiesiski naturalizēto civilokupantu ausaini neapmeklēt 9.maija svinības.
  ——————-
  Ne tikai neapmeklēt, bet aizliegt tādu 9.maija okupantu žūpošanu mūsu pilsētā, publiskā vietā, to atļaujot tikai slēgtās krievu biedrību telpās vai ārpus Rīgas, ierobežotās teritorijās ar apkārtējo piekrišanu.

  • Значит вместе начали?! А про свой договор с Гитлером помнишь? Пакт Мунтерса – Рибентропа? Вы его даже раньше умудрились заключить!
   Значит нам просто посчастливилось?! Ах ты, сука мерзкая! А сколько народу погибло, падла, чтобы ты, сука, просто жил?!!! Не помнишь?
   Значит, День Победы для тебя фашисткий праздник, мразь!? Хочешь запретить? Ну, ну, только попробуй, сволочь. Это будет концом этого государства!

 3. Svešo nelieša smirdoņa: Atbildēt

  Taisnā Tiesa 16. marts, 2017 21:57
  Atbildēt

  Patiess prieks, ka fašisma atbalstītāju Latvijā kļūst aizvien mazāk. Un kauns par deputātiem no vislatvijas, kas apkauno Latviju pasaules acīs, slavinot fašismu, kas pasaulē ir aizliegts. Varbūt pateicoties viņiem Latviju izmetīs no ES. Viņi kā varas pārstāvji diskreditē Latviju! Liekēžu policistu tur vairāk ka to fašisma pielūdzēju. Ja poliči tik naski ķertu noziedzniekus, kā vesels bars stūķēja mašīnā to puisi, kas teica patiesībiu, tad Latvijā nenotiktu noziegumi. Kā ir ar demokrātiju? Ar vārda brīvību? Ar Satversmes ievērošanu? Mums atkal vislatvieši ir iedibinājuši Staļina represiju

 4. Apžogoti kā lopiņi ! Kauns!

 5. Tagad benzopirēna procents Latvijas šprotēm Krievijā būs proporcionāls leģionāru skaitam gājienā.

 6. Cik tālredzīgs bija angļu pemjers, kad teica, ka nākotnes fašisti sevi sauks par antifašistiem.

 7. NA baro tautu ar nacionalajiem karogiem, bet patiesībā smacē tautu ar kadastrālo vērtību, ar nodokļiem, ar tautas snac’;ešanu un dzīšanu trimdā. ||Piem\ers tam, kad Jānis Bordāns gribēja ieviest kaut kādu kārtību tiesās un Malsātnespējas administrācijā, viņu padzina no ministra.

  Vai tauta to nesaprot, kas ir nagu maucēji tautai Rīgā un Latvijā kopumā?

  Balsojiet par NA + Saskaņa un jums tiks dots, pabaros jūs ar karodziņiem pie savām automašīnām.

 8. Patiess prieks, ka fašisma atbalstītāju Latvijā kļūst aizvien mazāk. Un kauns par deputātiem no vislatvijas, kas apkauno Latviju pasaules acīs, slavinot fašismu, kas pasaulē ir aizliegts. Varbūt pateicoties viņiem Latviju izmetīs no ES. Viņi kā varas pārstāvji diskreditē Latviju! Liekēžu policistu tur vairāk ka to fašisma pielūdzēju. Ja poliči tik naski ķertu noziedzniekus, kā vesels bars stūķēja mašīnā to puisi, kas teica patiesībiu, tad Latvijā nenotiktu noziegumi. Kā ir ar demokrātiju? Ar vārda brīvību? Ar Satversmes ievērošanu? Mums atkal vislatvieši ir iedibinājuši Staļina represiju režīmu?

 9. Nē utainiem kolorado Latvijā!!!!!!

 10. Lindermanieši paši atcēluši konfrontāciju? Varbūt Kremlis caur Gavnoņenko devis padomu Ausainim, ka pirms vēlēšanām attiecību saasināšana nav prāta darbs?

 11. Gods Saeimas deputatiem kuri piedalijas latviesu legionaru-cinitaju pret sarkano tiraniju pieminas gajiena.

 12. Un Somija un Polija jau arī nekaroja. Tās tā paspēlējās ar tanciņiem. Atļāvās sevi sadalīt par labu krieviem.

 13. mums tāda intresanta vārda brīviba Atbildēt

  ja tu sludini fašismu tad vis kārtibā, bet ja tu pret fašismu uzstājies tad tevi aiztur policija. eiropā taču fašisma propoganda aizliegta ar likumu, tani pat vācijā par to cietumsodu piespriestu bet mums otrādi. un vel skaitāmies ES un NATO

  • 2.Pasaules karu uzsāka krievi kopīgi ar vāciešiem. Abi sociālisti. Tikai vācieši nacionālistiskāki.
   9.maijā daudzi krievi atzīmē uzvaru karā, kuru paši uzsāka un kuriem palaimējās tajā sakaut savu sākotnējo biedru vāciešu armiju.
   Tieši 9.maija svinēšana ir fašistisks un nacistisks pasākums. Bet Kučinskis pret to neiebildīs un neaicinās naturalizēto civilokupantu ausaini neapmeklēt 9.maija svinības.

   • tipiks NA nacista koments Atbildēt

    no fakta par šo brīdi un rakstu uzreiz movirzās uz-bet redz kā tie 9 maijā. bus 9 maijs tad par tiem runāsim. un ar vēsturi nesāc pārrakstit. karu viennozimigi iesāka ādolfs un ne jau 41 gadā. jā tu protams māj uz ribentrofa molotova parakstiem, bet tā ir ietekmju zonu sadališana neviss reāls karš

    • Molotova – Rībentropa līguma slepenie protokoli bija slepens plāns varas pārņemšanai tā sauktajos interešu apgabalos, kas atradās citu valstu teritorijā, tai skaitā Latvijas. Sīkāk, protams, neatrunāts – kā šī interešu sfēras pārņemšana tiks īstenībā realizēta. Par to nojausmu sniedz tikai straujie notikumi, kas norisinājās pēc 1939. gada 23.augusta, kā piemēram, 28.septembrī Vācijas un Padomju Savienības starpā noslēgtais robež- un draudzības līgums, kas ir savstarpēja vienošanās par vācu tautai piederīgo pārvietošanu no Padomju Savienības interešu apgabaliem uz Vāciju, attiecīgi, uz vācu interešu apgabaliem un 1939.gada 5.oktobrī noslēgtais palīdzības pakts starp Padomju Savienību un Latviju. Ar šo paktu Padomju Savienība ieguva tiesības militāru atbalsta punktu iekārtošanai uz latviešu zemes, sekojošā Hitlera runa reihstāgā 6.oktobrī, kurā viņš paziņo par vācu tautas daļu repatriāciju.

 14. Jocīgi, bet ir tikai pāris šovinistiski noskaņoti ļautiņi, kas 16. martā piemin nacionālsociālistus un fašistus, taisa mītiņus un gājienus!
  Leģionāri, ar kuriem man bija sanācis parunāt par karu stāstīja, ka, stājoties leģionā un karojot, neko nezināja par tādiem nacionālsociālistiem un fašistiem. Tā ka viņi par šīm idejām nekādīgi nevarēja cīnīties!
  Piemājas šovinisti gan gribētu sasiet leģionārus ar nacisma ideoloģiju, jo Krievijas impērija kādu naudiņu atmetīs lielajiem nacisma bļāvējiem.

  • Нельзя было одновременно давать присягу Гитлеру и кричать «хайль Гитлер!» и и как бы сражаться за свободу и независимость Латвии! Это несовместимые действия! Даже наивные сельские простачки это очевидно понимали и тогда, понимают и теперь. Так что, вы самые настоящие нацисты и есть!!!

 15. Jocīgi, bet ir tikai pāris šovinistiski noskaņoti ļautiņi, kas 16. martā piemin nacionālsociālistus un fašistus, taisa mītiņus un gājienus!
  Leģionāri, ar kuriem man bija sanācis parunāt par karu stāstīja, ka stājoties leģionā un karojot neko nezināja par tādiem nacionālsociālistiem un fašistiem. Tā ka viņi par šīm idejām nekādīgi nevarēja cīnīties!
  Piemājas šovinisti gan gribētu sasiet leģionārus ar nacisma ideoloģiju, jo Krievijas impērija kādu naudiņu atmetīs lielajiem nacisma bļāvējiem.

 16. nacisma slavināšanas svētki sākas, un jaunie ārieši kā vienmer priekšplānā. kāpec NA neredz citos par brivibu kritušo piemiņas pasākumos, bet tikai šajā? jo vislielākā reklāma?

  • Nacisti meklējami SC rindās, jo pirms vairākiem gadiem tieši SC biedri apgānīja ebreju kapus. Nacistiem ir naids pret ebrejiem, arī kaukāziešiem un aziātiem – un tieši Krievijā ir ļoti daudz krievu nacistu bandu. Laikam krievos reinkarnējas Krievijas mežos un laukos no 1941. līdz 1944.gadam kritušās vācu nacistu dvēseles.

 17. NA nacisti atkal slavēs savu dievu ādolfu un viņa līdzskrejejus. Jaunie ārieši atradušies:)

 18. Šajā dienā vajag uzskatāmi izcelt arī baigā gadā izdarītos noziegumus,kas palīdzēja vācu okupantiem organizēt leģiona izveidi, parādīt latviešu vilšanos vācu politikā ,kas bija pret neatkarīgu Latviju ,pat pret Latvijas autonomiju vācijas sastāvā.Izcelt latviešu leģiona bataljona kauju leitnanta R. Rubeņa vadībā ar vāciešiem Kurzemes cietoksnī kurā krita pats Salaspils nometnes šefs .Parādīt pulkveža v. Januma pulka izlaušanos no vācu žandarmērijas pie Berlīnes lai padotos gūstā ne krieviem ,bet to sabiedrotiem .Parādīt latviešu leģionāru rotu,kurai uzticēja apsargāt apsargāt Nirnbergā notiesātos vāciešus.
  Grūtgalvjiem,un apmātajiem to visu neiestāstīt.

 19. biedri sasparojamies taču, sākam slavēt savējos un bļaut, ka ”krievi nāk” , tas nekas, ka jau 26 gadus no blakus valsts nav atnākuši, bet aizokeāna bēgļi un svešas ”draudzīgās” armijas jau ir te, tas nekas, sākam bļaut .

  • lai dzīvo bagātā Latvija! Latviešiem latviešu cienīgu dzīvi latviskā Latvijā! To mēs sakām un teiksim, jo neko citu citu, izņemot bezkaunīgu melošanu un naudas raušanu mēs nemākam

   • Если перевести на немецкий язык, это будут один в один лозунги нацисткого рейха!!! браво вам!

  • labrīt,muļķi! Atbildēt

   vai labi izgulējies?no blakus valsts katru gadu ienāk ap 6 tūkstoši.

  • Krievi nāk 26 gadus? Jā nāk! Bet lielākā daļa vēl nav aizgājuši!

 20. viela pārdomām Atbildēt

  Paskatoties acīs leģionāriem var droši teikt, ka ir neatkarība?

  • mūsu valstī taču valdība algas paceļ sev. Kurā Eiropas savienības valstī neapliekamais minimums ir 60 eiro? VID vajag jaunas durvis, jaunu jumtu, cik liels ir VID autoparks tā arī neviens nav atbildējis. Un Knābs?

 21. Vai leģionāri cīnījās par šādu ”neatkarību” , kad vairumam bērni,mazbērni ir prom no Dzimtenes?

 22. Kur atkal mūsu karodziņi? Kā tad toreiz svešu armiju saucām par draugiem, tagad atkal svešu armiju saucam par draugiem, kāda starpība?

  • viela pārdomām Atbildēt

   Toreiz bija savienība, tagad arī. Bija padomju rublis, tagad eira. Bija piecgades plāni, tagad kvotas. Milzu paŗāds, nabadzība, slēdz skolas, rindas pie ārstiem utt

 23. nacionālie tūdaliņi nu varēs pirms vēlēšanām solīt un solīt un rādīt un rādīt cik ļoti viņiem rūp latviešu tauta un vēsture. Pēc vēlēšanām aizmirsīs par pensijām utt kā parasti.

 24. Tai situācijā un arī šodien, būt kopā ar Eiropu un tās kultūru bija un ir vienīgā pareizā izvēle. Ne mūsu dēļ uzvarēja sarkanais aziātu barbarisms.

  • varbut palasi eiropas medijus Atbildēt

   eiropa ari nosoda 16 marta pasākumus, viņiem ar nacisms nepatīk

   • Eiropā – kultūras un civilizācijas šūpulī piemin un dod godu saviem kritušajiem, neatkarīgi kurā frontes pusē tie cīnījušies. Viss pārējais ir politika un visbiežāk netīra politika un nauda. Nekultūra ir necienīt savus tēvus un tēvu tēvus, neakceptējot viņu izvēli, situācijā, kādā viņi atradās t.i. starp divām savstarpēji izslēdzošām pusēm. Latvieši, igauņi, ukraiņi, lietuvieši un citas mazās Austrumeiropas valstiņas varbūt vairāk par citām valstīm Eiropā apzinās Otrā pasaules kara traģēdiju, piedzīvojot frontes līniju un tās atstātās drupas savu tēvu un vectēvu māju pagalmos un ģimeņu pavardos, – tēvu pret dēlu, brāli pret brāli pretējās frontes pusēs. Izdzēšot viņu piemiņu no kolektīvās un individuālās atmiņas, ko vēlas un visiem iespējamiem līdzekļiem cenšas panākt tā saucamie antifašisti, Ceturtas Atmodas viltus nesēji, jāatzīst ar vērā ņemamiem panākumiem, mēs varam nonākt vērtību vakuumā, bezgaisa telpā, tukšumā, kad vairs īsti nevar saprast, kas ir kas. Šo tendenci var novērot jau šobrīd,- cilvēki jūtas kā sastinguši, nespējot pretoties ļaunumam, kaut vai par piemēru ņemot Turcijas prezidenta Erdogana nesenos nepelnītos pārmetumus kaimiņvalsts Vācijas un Nīderlandes politiķiem par it kā nacistu metožu pielietošanu, aizsargājot savas valsts un reģiona drošību, nedodot atļauju citas valsts, Turcijas, vienas partijas t.i. Erdogana politiķiem uzstāties priekšā stāvošā referenduma (kas pilnībā pārvērtīs Turciju par prezidentalu diktatūru) Eiropas vērtības nepieņemošā, naidīgā (vērstā pret turku integrāciju vācu sabiedrībā) aģitācijā Vācijā dzīvojošiem turkiem. Līdzīgi piemēri ir atrodami Latvijas politiskā vidē. Karnevāls, kas beidzas ar Pelnu jeb grēknožēlas trešdienu, Eiropā tiek plaši svinēts. Antifašisti labprāt izmanto maskas savās akcijās, bēdīgi, ka šajās maskarādēs dalību ņem politiķi, pārvēršot citas tautas traģēdijas un kritušo piemiņas dienu par balagānu. Ir pietiekoši daudz citu tautu traģēdiju piemiņas dienu, kas tiek oficiāli svinētas Latvijas teritorijā, un par ko vēsta Latvijas kalendārs, lai katrs, kurš jūtas cietis no aizgājušā gadsimta kataklizmām, pasaules mēroga katastrofām, varētu, godu dodot kritušiem, klusumā, kā tas pierasts Eiropā, pieminēt aizgājējus mūžībā.

 25. Tu esi idiots no dzimšanas,vai pārliecības?

Draugiem Facebook Twitter Google+